Odpovědi na tyto i další otázky se dozvíte, pokud ve středu 1. května 2019 navštívíte české a slovenské zoo sdružené v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO). Mezi ně patří i ostravská zoo. Akce zde bude zaměřena zejména na prezentaci záchranného projektu The Kukang Rescue Program, který probíhá v Indonésii na ostrově Sumatra a Zoo Ostrava jej už několik let podporuje.

„Jeho cílem je záchrana vzácných a ohrožených poloopic outloňů váhavých před nelegálním obchodem. Program s outloní tematikou se bude konat od 9 do 15 hodin u expozice Na statku. Děti si budou moci vyzkoušet, jaké to je, být noční poloopicí, jako je outloň. Budou rozpoznávat hranice outloního teritoria pomocí čichu, dalekohledem hledat kořist a zkusí se pohybovat ve tmě jen podle sluchu.

Těžkostmi života outloňů, kteří se dostanou na černý trh s domácími mazlíčky, návštěvníky provede nová desková hra, chybět nebudou ani vědomostní kvíz a další aktivity. Děti se také budou moci proměnit v malé outloně pomocí malování na obličej,“ uvedla členka Kukang týmu Kateřina Holubová.

O ohrožení a ochraně outloňů se návštěvníci dozvědí přímo od členů týmu záchranného programu Kukang u jejich stánku, kde bude možné kromě nejrůznějších aktivit také podpořit činnost organizace nákupem rozmanitých výrobků s motivem outloňů.

Zamilované páry budou moci v tento den v zoo také kromě podpory ohrožených druhů dostát i tradici prvomájového políbení pod rozkvetlým stromem, kterých je v areálu botanického parku k dispozici hned několik.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník