„Dcera si přála sestru Anežku. Ale když při první návštěvě viděla Tomáška, byla nadmíru spokojená,“ svěřila se Alexandra Mocová. A co říká povoláním učitelka na prvním stupni Základní školy ve Fulneku na to, že její syn se stal prvním miminkem roku 2018 nejen v Ostravě, ale i v kraji? „Přiznám se, že nejsem typ, který by usiloval o nějaká prvenství. Tomášek si to tak zvolil, tak to tak má,“ uvedla sympatická maminka. Městskou nemocnici v Ostravě si rodička vybrala na základě pochvalných recenzí.

„Byli jsme tady na exkurzi a hlavní slovo při rozhodování, kde přivedu na svět své druhé dítě, měla moje dula. S ní jsem rodila i dceru Elišku. Věděli jsme, že budeme rodit někde v Ostravě, dula nám doporučila právě tuto nemocnici, protože s ní měla dobré zkušenosti. Ne všude je totiž dula u porodu vítána. Tady jí vycházeli vždycky vstříc, personál je nakloněný alternativním porodům,“ popsala paní Mocová, která už další děti neplánuje.

„To, co se odehrávalo na porodním boxu, bylo neuvěřitelné. Došlo k nádherné spolupráci porodních asistentek, duly i paní doktorky. Zažila jsem úžasný porod a za to patří personálu obrovské poděkování,“ řekla na závěr Alexandra Mocová.

Ilustrační foto
Prvním miminkem v Ostravě je Tomáš z Fulneku

Maminka včera dopoledne (2. ledna) od ostravského primátora Tomáše Macury dostala poukázky v hodnotě pěti tisíc korun na nákup v OC Forum Nová Karolina, stříbrnou pamětní medaili k loňskému výročí 750 let založení Ostravy, dvě plyšové hračky Lemura Sclaterova a další pozornosti.

„Je to jediný primát vedle člověka, který má modré oči a k vidění jsou v celé Evropě pouze v ostravské zoologické zahradě,“ vysvětlil volbu právě těchto plyšových hraček primátor. A s úsměvem dodal: „Jsem taky Tomáš, vaši volbu jména vítám.“

S dárky a kyticemi byli přítomni také ředitel MNO Petr Uhlig a primář Gynekologie a porodnictví MNO Marek Ožana.

V loňském roce se v Městské nemocnici Ostrava narodilo 1721 dětí. Jedná se o největší nárůst v počtu porodů ve všech porodnicích v Moravskoslezském kraji a o nejvyšší počet porodů za posledních pětadvacet let, které má Městská nemocnice na svém kontě.

Ilustrační foto
Novomanželů v kraji je stále více. Páry žádají originalitu