K tragédii došlo ve čtvrtek 20. června odpoledne u Neplachovic na Opavsku. Na silnici I/11 mezi Vlaštovičkami a neplachovickou částí Zadky se srazila dvě osobní auta.

Čtyřiašedesátiletý muž z Bruntálska jel se svým Fordem Focus z Opavy směrem na Bruntál. Před levotočivou zatáčkou se ale rozhodl předjet Škodu Fabii, kterou řídil čtyřiasedmdesátiletý muž z Ostravy. Tento okamžik nejspíše sehrál ve smutném dějství osudovou roli.

Ve stejnou chvíli totiž v protisměru jelo další auto, Peugeot 206, za jehož volantem byl jednapadesátiletý muž rovněž z Bruntálska. Vedle něj seděla osmačtyřicetiletá žena, vzadu pětiletá holčička. Podle informací Deníku šlo o prarodiče s vnučkou. Když se chtěl řidič Fordu zařadit zpátky do pruhu, dostal smyk.

„Vyjel do levé části komunikace, kde se čelně střetl s protijedoucím Peugeotem. Ten byl vlivem silného nárazu odhozen do příkopu, ke srážce s jinými vozidly už nedošlo,“ popisoval událost opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Na místo se okamžitě vypravily týmy rendez-vous z Opavy a Krnova, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a z Ostravy vzlétl také vrtulník. Řidič Peugeotu a jeho spolujezdkyně byli podle mluvčího krajských záchranářů Lukáše Humpla mrtví na místě ještě před příjezdem záchranářů. Pravděpodobného viníka nehody se ještě zdravotníci pokoušeli oživovat. „Přes intenzivně poskytovanou péči u něj ale po naložení na palubu vrtulníku došlo k selhání krevního oběhu a několik desítek minut trvající resuscitace nevedla k úspěchu. Pacient svým zraněním podlehl,“ konstatoval Humpl. U obou zemřelých šoférů byla nařízena pitva.

Dívka utrpěla velmi vážná poranění a v kritickém stavu byla přepravena do ostravské Fakultní nemocnice. „Holčička je v péči našich odborníků, ale nyní se už nachází ve stabilizovaném stavu,“ řekla naší redakci včera před polednem mluvčí nemocnice Naďa Chattová.

Celou událostí se nadále zabývají opavští kriminalisté.