Stavbu bude mít na starosti Moravskoslezský kraj prostřednictvím správy silnic, náklady by se měly vyšplhat na dvacet milionů korun. Na stavbu už byla vypsána veřejná zakázka. Na silnicích Moravskoslezského kraje bude obecně i letos rušno, přes 800 milionů korun půjde na rekonstrukce a modernizace silnic druhých a třetích tříd a mostů.

„Z krajského rozpočtu půjde na dopravní stavby přes 87 milionů korun. Z těchto peněz zaplatíme třeba stavbu kruhových objezdů v Krmelíně, Klimkovicích nebo Ludgeřovicích, protihlukové stěny za 3 miliony a 50 milionů korun dáme za souvislé opravy silnic druhých a třetích tříd včetně mostů. Z Mostního programu využijeme více než 160 milionů korun a další stovky milionů korun si vyžádají akce spolufinancované z evropských peněz,“ upřesnil náměstek hejtmana Jaroslav Kania.

Při budování kruhového objezdu v Krmelíně se bude na stavbě finančně podílet také obec, peníze půjdou na výstavbu chodníků, osvětlení a oplocení. Celá stavba zahrnuje i vybudování nových komunikací pro pěší, nové silniční kanalizace, nového veřejného osvětlení včetně nasvětlení přechodů pro chodce a míst pro přecházení, vybudování nového zatrubnění vodního toku Machůvka a přeložky inženýrských sítí. Protože se lidé v obci nedočkali letos nových chodníků kolem křižovatky, byl provizorně opraven chodník směrem k obecnímu úřadu. Vedení obce iniciovalo alespoň urychlené opravy výtluků v křižovatce.