Expozice zavítá během letošního roku do šestnácti měst v republice. Rožnov pod Radhoštěm je jedním z nich. Snímky si tady mohou lidé prohlédnout do 30. června.

Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Třiatřicet uměleckých fotografií z počátků činnosti nadace pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další. „V roce dvacátého výročí založení Výboru dobré vůle jsme shromáždili fotografie paní Olgy, které mapovaly její činnost od devadesátých let, a zjistili jsme přitom, že máme v nadaci velmi vzácné dokumenty," připomněla ředitelka pořádající nadace Milena Černá. K myšlence uspořádat výstavu fotografií, která by památku paní Olgy oživila, už poté podle Mileny Černé nebylo daleko.

Třiatřicet fotografií je umístěných na 26 panelech a zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle, setkávání Olgy Havlové s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou. Další fotografie zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče.

Výstava začíná v rožnovské Městské knihovně v pondělí 5. května. Potrvá do konce června.