„Je tady krásná příroda, roubenky a pastviny," pochvaloval si Synek. Kromě valašské přírody jej ale nadchla i místní kuchyně, třeba tradiční frgály.

V srpnu jste se zúčastnil závodu Valachy man. Na Valašsku tedy nejste poprvé.

Jsem tady, tuším, podruhé. Když byl triatlon, musel jsem hned po závodech domů. Nebyla příležitost, abych Valašsko lépe poznal. Proto jsem se rozhodl, že to musím ještě letos napravit. Myslím, že tady je mnoho krásných míst, kde člověk zapomene na starosti a odpočine si.

Jak se vám na Valachy manu závodilo?

Dlouho nebylo vůbec jisté, že se zúčastním. Kamarád se měl ten víkend ženit. Nakonec ale svatbu museli odložit, takže jsem přijel a bylo to bezva. Vždycky jsem chtěl zkusit triatlon. Běh, kolo i plavání je běžnou součástí mého tréninku. Nejhorší na Valachy manu byl pro mě běh. Přece jen se 100 kilo pronese, ale zvládl jsem to.

Umístil jste se na pátém místě..

To jsem vůbec nečekal. Konkurence totiž byla opravdu velká. Závodili zkušení tratlonisté jako třeba Martin Krňávk či Tomáš Eberl, které se mi nakonec podařilo porazit.. Valachy tour pro mě byla nová zkušenost, ale i součást tréninku na mistrovství.

Nedávno jste se vrátil z Jižní Koreji, kde jste obhájil titul Mistra světa. Jak na mistrovství vzpomínáte?

Byl to samozřejmě skvělý zážitek. Zajímavá zkušenost byla třeba korejská strava, na kterou nejsem zvyklý. Pálivá jídla mně moc nejedou. I když se snažili vařit evropsky, nebylo to nic moc. Myslím, že vybíravý nejsem, ale mám rád českou kuchyni, na kterou jsem zvyklý.

A jak vám chutná na Valašsku?

Výborně. V hotelu skvěle vaří a místní frgály, to je něco. Celkově je tady krásně. Příroda, všude hory, roubenky. Je to jako v Rakousku. Dokonce si dovedu představit, že bych tady žil. Máte skutečně nádhernou krajinu a je tady klid.

V Karlovicích se zdržíte týden. Jak budete trávit volný čas?

Jsme tady i s dětmi a chceme si užít co nejvíce výletů. Byli jsme na kolech, chodíme i na procházky. Stihli jsme se podívat třeba na Razulu. Slyšeli jsme, že pěkná procházka je i na rozhlednu Miloňová. Uvidíme, co stihneme. Mám pocit, že týden je krátká doba, abychom stihli navštívit všechna zajímavá místa, která tady jsou.