V druhé polovině ledna tohoto roku v Ostravě – Přívoze na ulici Jirská došlo k fyzickému napadení muže (r. 1968). Tomu všemu předcházela slovní rozepře mezi dvěma muži, kteří jsou bez přístřeší. Příčinou hádky byl zřejmě alkohol a osobní spory mezi muži.

Podívejte se na video, které ukazuje situaci před samotným brutálním útokem

Zdroj: PČR

"Při první rozepři měly padnout facky i pěsti. Poškozený muž se tzv. „fackovačce“ ubránil a z místa odešel i se svým psem právě směrem k ulici Jirská. To se zřejmě druhému muži nelíbilo, proto za ním měl běžet a „svého známého“ brutálně napadnout. Napadení mělo být tak agresivní, že kopy do těla i hlavy a následné šlápnutí na hlavu způsobilo natolik vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocničním zařízení," řekla mluvčí policie Eva Michalíková. 

Muž měl být celý od krve

Svědek incidentu uvedl, že při venčení svého psa slyšel volání o pomoc a štěkot psa. Proto se vydal za voláním, kde opodál viděl muže ležet na zemi a druhého muže, jak nad ním stojí a dává mu pěstí a kope do oblasti obličeje i těla.

"Muž měl být celý od krve, proto okamžitě zareagoval, muže odstrčil, aby zabránil dalšímu útoku. Agresor z místa činu utekl a svědek s poškozeným vše oznámili na tísňovou linku. Na základě popisu od svědka události uniformovaní policisté během několika minut zadrželi podezřelého muže. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, kdy nalezli i zuby poškozeného muže po napadení," pokračuje mluvčí policie. 

Komisař 7. oddělení kriminální služby z Ostravy zahájil proti muži (r. 1976) trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví. Na rozsudek si počká ve vazbě, která byla soudcem akceptována.

Za jeho jednání mu hrozí trest odnětí svobody od tří do deseti let.