Díky babímu létu a atraktivnímu programu bylo Bikeparku Kopřivná plno. Den na kolech s Moravskoslezským krajem je akce pro celou rodinu.

Mezi bikery zavítal také náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška, který má s bikeparkem Kopřivná zajímavou osobní zkušenost. Před dvěma lety zde při pádu na kole utrpěl vážný úraz a skončil v nemocnici.

Čáp Pepa se kamarádí s drůbeží na farmě poblíž Linhartov. Jídla je tu pro všechny dost, tak proč by na zimu odlétal do Afriky, snímek z října 2022.
VIDEO: Rarita MS kraje? Čáp Pepa kašle na Afriku, další zimu stráví na Krnovsku

Na vlastní kůži se přesvědčil, jak je při tomto sportu důležitá kvalitní helma. Majitel bikeparku mu jako první přispěchal poskytnout pomoc a volal záchranáře.

„Dobře to dopadlo. Všechno se mi zahojilo, takže dnes už zase v Kopřivné jezdím na kole. Samozřejmě už si teď dávám větší pozor. Chtěl jsem hlavně ukázat dětem, že nevadí když spadnete. Důležité zase vstát a nevzdat to,“ zavzpomínal Krkoška na svou osobní zkušenost z bikeparku v Kopřivné. Jedná se o krásný sport, ke kterému patří jak adrenalin, tak pády a odřeniny. Ale hlavně je kolem něj spousta zábavy a dobrá parta.

Zámek Linhartovy.
VIDEO: První zámecký jarmark po třech letech přilákal do Linhartov davy

Bikepark Kopřivná nabízí jak adrenalinové traily pro odvážné a zkušené, tak vyžití pro začátečníky a rodiny s dětmi. Nejmenší děti ani nepotřebují kola, protože zde zažijí spoustu legrace na odrážedlech. Ukončení sezony v bikeparku provázelo malování na obličej, střílení laserovými pistolemi, skákací hrad a spousta dalších atrakcí. Také závody měly kategorie od dětských a rodinných soutěží až po ty pro výkonnostní sportovce. Samozřejmě nechyběly ani exhibice borců, kteří jezdí na špičkové úrovni.