„Miláčku, co chceš? Nechám si to odložit, jak půjdu z práce, tak ti to koupím,“ volala partnerovi jedna z nich, která si všimla stánků s „elpíčky“. Potěšila ho prvním vydáním desky Sign of the Hammer z roku 1984 amerických heavymetalových Manowar za 750 korun.

Martinu z Čeladné zase zaujala slavná černá deska australských AC/DC Back in Black z roku 1980. „Původní západoněmecké LP s dobovým zvukem, jedenáct stovek, nejdražší deska, co tu mám,“ prozradil prodejce, u něhož se dalo zaplatit i kartou.

Pátrání po tonoucím na Žermanické přehradě.
Na Žermanické přehradě utonul muž, ve středu ho vylovili potápěči

„Je nám oběma letos padesát a vracíme se do mládí, pořídili jsme si mimo jiné motorku i gramofon,“ nechala se slyšet Martina, sama rockerka odchovaná ostravskými „černými“ burzami za komunistů. Na tu místeckou se vydala s mužem Jirkou a dcerou Annou Marií.

„Oh, můj bože!“ komentovaly a kmitaly prsty mezi deskami sestry Adéla a Tereza. Studentky se slabostí pro The Beatles a Metallicu, jenže také se studentským rozpočtem… Doprovázela je maminka Dita - která se nechala slyšet, že i ona vyrůstala na tvrdém rocku.

Náměstek primátora pro dopravu Leonard Varga u parkoviště v ul. 8. pěšího pluku.
Parkování ve Frýdku-Místku dostane nový řád

„Fuj, gramofon se zástrčkou pro USB nemáme, to by bylo hříšné,“ poznamenaly dospívající milovnice LP desek. V podobném duchu hovořili i jiní návštěvníci, kteří za vstup zaplatili padesátikorunu, a jimž k navození atmosféry čepovali radegast a hrál Milan Cyrus.

„Vidíš, další dvě!“ komentoval ženskou účast Pepa z Novojičínska. Potěšený, že desky přestaly být jen „chlapskou“ záležitostí. Komu burza v Místku unikla, má další šanci v sobotu 18. ve Sněžence v Sedlnicí i v neděli 19. června v Rock Hillu v Ostravě, od 10 hodin.