„Akce se vydařila, a to také díky počasí, které nám přálo. Mnoho vodáků sjíždělo na kánoích, někteří zvolili i rafty. Podle odhadů se červencového splutí zúčastnilo 1500 – 1600 osob. Záchranáři nám nehlásili žádné úrazy, vodáci poctivě přenášeli lodě na nesjízdných jezech, za což jim patří dík,“ zhodnotil akci Adam Šindler z pořádajícího spolku Campanula vodáci.

Co se masek týká, v převlecích se rozhodla brázdit Moravici přibližně stovka maškar, z nichž se nyní budou vybírat tři nejlepší posádky, které se mohou těšit na ceny.

Červencový sjezd je na rozdíl od dubnového, květnového a zářijového zkrácen na 17 kilometrů. Začíná se v Podhradí a končí v Brance u Opavy. Právě tady ale v sobotu 6. července navazovala na tradiční Maškarní Moravici jiná akce, a sice sjezd řeky na nafukovacích matracích a gumových duších. Šlo už o 15. ročník tohoto netradičního splutí, přičemž trasa vedla z Branky až do Opavy-Kylešovic.

Tradiční červencové kanoistické splutí řeky s titulem Maškarní Moravice.Tradiční červencové kanoistické splutí řeky s titulem Maškarní Moravice.Autor: Deník / Petr Widenka

„Někteří vodáci toho využili a pokračovali dále spolu s těmito nafukovacími plavidly,“ dodal s úsměvem Adam Šindler.

Sjezdy na Moravici pokračují opět v srpnu. V sobotu 17. a v neděli 18. srpna jsou na programu kanoistická splutí.