V sobotu lékaři pomáhali sedmnáctiletému snowboardistovi v Tošovicích na Novojičínsku. Mladík při pádu utrpěl poranění ruky a pánve. Byl přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

Do potíží se dostala i starší žena v Bílé v Beskydech. S podezřením na otřes mozku a poranění ruky ji ošetřovali nejprve horští záchranáři a náhodně přítomný lékař, poté ji do péče převzaly posádky záchranné služby. Ke dvěma lyžařům vyjížděli záchranáři také do Mostů u Jablunkova. Šlo o zranění během lyžařských závodů.

„Mezi další zraněné patřil sedmiletý chlapec v Jeseníkách, který při sjezdu narazil do sloupu. Podle svědků byl krátce v bezvědomí, se záchranáři již později komunikoval," uvedl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl s tím, že záchranáři dítě předali letecké záchranné službě Olomouc, neboť ostravský vrtulník v té době zasahoval u jiného pacienta v kraji.

„V odpoledních hodinách pak záchranáři spolupracovali se členy Horské služby Jeseníky na Ovčárně a v Karlově, a to u zraněného běžkaře a jedenáctiletého chlapce po pádu na lyžích. Oba byli po ošetření přepraveni do nemocnice v Bruntále," dodal Humpl.

Během neděle došlo k dalším zraněním. Záchranáři mimo jiné ošetřili dvaatřicetiletého muže s poraněním obličeje, hrudníku a nohy. Následně byl transportován na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku. Další dvě pacientky se zranily na Bruntálsku, a to při pádech na lyžích a běžkách – v Horním Václavově a v Karlově.

„Odpoledne zasahoval ostravský vrtulník v Rusavě na Zlínsku u sedmnáctiletého mladíka. Při pádu na snowboardu si přivodil poranění páteře. Po zajištění a uložení do vakuové matrace jej letečtí záchranáři přepravili do Fakultní nemocnice v Ostravě," uzavřel Humpl. (per)