Na své zahradě v ulici Československých tankistů pracoval s drtičem na kukuřici, který používal jako štěpkovač na dřevo. Stroj mu bohužel pravou nohu vtáhnul a zaklínil.

Před jedenáctou hodinou dopolední na místo vyrazili hasiči i záchranáři, kteří s ohledem na typ zranění vyslali vrtulník. Základní pomoc muži poskytl jeho soused, ale pro velkou bolest musel s pomocí brzy přestat.

Snadné to neměli ani záchranáři, kteří pomocí léků museli muže uspat.

„Jen tak mohla být noha bezbolestně vyproštěna,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. „Hasiči nejprve zařízení částečně odkryli, aby zjistili, jak daleko noha zajela, a poté začali ručně pomalu otáčet pohyblivými částmi řezačky ve směru zpětného chodu a zraněnou nohu opatrně vyprostili,“ popsal nestandardní zákrok mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Po nezbytném prvotním ošetření záchranáři muže letecky transportovali na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. „Muž utrpěl ztrátové poranění končetiny v oblasti kotníku. Po vytažení ze stroje v něm část chodidla zůstala amputovaná,“ musel nakonec konstatovat Humpl.