Na projektu od roku 2017 spolupracuje ostravsko-opavské biskupství s Moravskoslezským krajem, který formou dotace financuje náklady na propagaci a průvodce, kterých bylo letos opět 150.

Stejně jako v loňském roce se také letos přišlo nejvíce lidí podívat do kostela sv. Maxmiliána v obci Hukvaldy - přesně 29 496. Kostelík vděčí za maximální návštěvnost umístění v atraktivní lokalitě blízko hradu a obory Hukvaldy. Například katedrálu Božského Spasitele v centru Ostravy si za svůj cíl zvolilo 27 471 návštěvníků, kostel sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku si při výletu na hrad Trúba nenechalo ujít 26 037 turistů. Mezi další vyhledávaná místa patřila letos také kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.

Statistiky sledují kromě celkové návštěvnosti také jejich četnost za hodinu. V tomto srovnání pak nejlépe vychází dřevěná kaple sv. Antonína Paduánského na kopci Prašivá, do níž se průměrně za hodinu přišlo podívat 35 lidí.

Projekt Otevřené chrámy, který si dal za cíl zpřístupnit významné církevní památky na území kraje, se poprvé uskutečnil v roce 2017. S projektem diecéze i Moravskoslezský kraj počítá i v příštím roce. „Kostely a poutní místa chceme s mírnou obměnou zpřístupněných sakrálních staveb nabídnout k návštěvě také v příštím roce," doplnil projektový manažer biskupství Miroslav Přikryl.