„V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci,“ informovala mluvčí policie Eva Michalíková.

Dosud neustanovený pachatel (či pachatelé) měl v období od 18. do 24. března 2021 za použití barevných sprejů vytvořit různé obrazce na několika místech, kterými jsou mimo jiné stromy, informační tabule, ale také lavičky či trámy altánku.

Deník o situaci informoval již v únoru, kdy pachatel takto poničil i informační tabuli s vyobrazením surikaty, která se stala symbolem knížky pro děti Příběhy malé surikaty. Je součástí surikatí stezky v Bělském lese.

„Nasprejované obrazce na stromech a tabulích měly různou velikost i charakter. Zadokumentovali jsme i znaky svastiky. Policisté obdobné jednání řešili už na začátku měsíce února letošního roku, avšak do současnosti se nepodařilo pachatele ztotožnit,“ potvrdila Michalíková.

Řádění vandala v Bělském lese nebere konce. Policisté po něm marně pátrají.Řádění vandala v Bělském lese nebere konce. Policisté po něm marně pátrají.Zdroj: PČR

Policisté proto žádají všechny případné svědky, aby je o tomto incidentu informovali na lince 158. Jakákoliv informace by mohla přispět k objasnění těchto skutků.

Vandalovi mimochodem hrozí po dopadení obvinění z trestného činu poškození cizí věci, za který lze uložit až tři roky vězení, jelikož se jedná o nacistické symboly.