Jako již bývalá pracovnice nebankovní instituce měla zneužít osobní doklady žadatelů o úvěr ve svůj prospěch a bez jejich souhlasu měla od roku 2016 zažádat o téměř dva a půl miliónu korun.

Obvinění z úvěrového podvodu a podvodu si vyslechla z úst komisaře Oddělení hospodářské kriminality ve Frýdku-Místku. Komisaři se v rámci vyšetřování podařilo zjistit, že od roku 2016 měla podat více jak 220 žádostí o poskytnutí nebankovních půjček. K tomu, aby jí byly žádosti schváleny a nepadlo tak podezření na podvodné jednání, si měla zřídit hned několik emailových kontaktních adres žadatelů a k tomu si pořídit velké množství telefonních čísel.

K jednotlivým půjčkám pak měla přikládat také potvrzení o tom, že daný žadatel je disponentem jednoho z jejich bankovních účtů, na které jí byly následně finance zaslány. Jak sama uvedla, informace z osobních dokladů si obstarávala bez vědomí jejich majitelů, a to především pořízením kopií osobních dokladů.

Přestože ne ve všech případech jí byly žádosti o půjčky nebankovními společnostmi schváleny, hrozí ženě trest odnětí svobody až na osm let.