Lidé mohou využít nabídky ostatních kempů v okolí přehrady. Návštěvníci se v budoucnu dočkají v kempu Lučina nové recepce, sociálních zařízení a dvaceti chat. Původní předpoklad dokončení byl letos v létě.

„Vzhledem k tomu, že se čekalo dlouho na stavební povolení, otevření kempu se již v letošním roce nestihne,“ uvedla Dagmar Veselá, starostka obce.

Stanování v kempu je zakázáno, ale pláž pro veřejnost zavřená nebude. Lidé, kteří se chtějí jen vykoupat a užít si letních radovánek, tak mohou na pláž dorazit.

Rekonstrukce rekreačního areálu bude rozsáhlá, v kempu budou nové inženýrské sítě, parkoviště, ale i vybavená přípojná místa pro obytné vozy. Veškeré stavební práce by měly být dokončeny na jaře příštího roku.

Zájemci o kempování u Žermanické přehrady mohou využít například kemp Pod Husarůvkou v Soběšovicích nebo kemp U Rybárny v Dolních Domaslavicích. Kemp Pod Husarůvkou má kapacitu dvě stě míst pro stany nebo přívěsy a nabízí ubytování ve vybavených karavanech přímo u vody. V kempu je půjčovna šlapadel a je vhodný i pro rybáře.

„Loni byla naše kapacita plná, výrazný vliv na to mělo i uzavření kempu v Lučině, proto doporučuji zájemcům, kteří chtějí být ubytováni blízko vody, aby si místo rezervovali včas,“ uvedl Zdeněk Hrabec, majitel kempu. Kemp U Rybárny také zaznamenal zvýšený zájem o ubytování v loňském roce.