Zahrada sice „odpočívá“, její pracovníci však ne. Letos je čeká náročný rok a vedení zoo na Lešné naplánovalo na letošek dokončení některých investic z loňska, jejichž realizace přivede zcela jistě další návštěvníky a opět zvýší atraktivitu tohoto turisticky nejvyhledávanějšího místa na Moravě.

Ve zlínské zoologické zahradě na Lešné se v polovině května těší na otevření nové expozice pojmenované Jaguar Trek, která začala vyrůstat loni. Bude se rozprostírat pod tropickou halou Yucatan, a kromě ubikace a výběhů pro jaguáry bude její součástí i voliéra jihoamerického ptactva.

„Návštěvníci si zde budou moci prohlédnout velké druhy papoušků ara, čápy jihoamerické, voliéru budou obývat i kondoři andští. Bude to ohromný zážitek,“ připomněla mluvčí zoo Romana Mikešová. Podle ní zoo pro své návštěvníky připravuje i milé překvapení.

Vláčkem po celé zahradě

„Prudké stoupání v kopci pod halou Yucatan už je minulostí, nahradila jej nová návštěvní trasa, která se klikatí v serpentinách. Navíc nová trasa umožní i provoz vláčku. Poprvé v historii tak nabídneme okružní trasu vláčku po areálu celé zahrady,“ zmínila mluvčí.

Ještě před těmito atraktivními změnami se v dubnu otevře první etapa vzdělávacího a chovného centra pro supy.

„Vyrůstá na louce poblíž pavilonu afrických kopytníků, její součástí bude i nová expozice pro damany a želvy. Chceme zde poukázat na mimořádnou úlohu supů ve volné přírodě a vazby na další jednotlivá zvířata. Nebude zde chybět ani voliéra pro africké zástupce ptačí říše,“ doplnila Romana Mikešová.

Velmi zásadní událostí, kterou ocení především trojice slonic s půlročním mládětem, je podle ní dokončení chovného zařízení pro slony v rámci projektu Karibuni s vnitřním ustájením a dalším sloním výběhem. Hotovo má být do konce roku 2022.