Jak vyplývá z našeho průzkumu, více než při objednávání nového auta takzvaně do výroby může zájemce o ten který model ušetřit, pokud si vybere z nabídky skladových aut. A úplně největší úsporu lze získat při podepsání smlouvy na auto ze skladových zásob u modelu, který ve svém aktuálním provedení končí a bude v dohledné době nahrazený nástupcem. Výčet takových modelů chystáme zveřejnit v některém z příštích článků.

Příklady radikálně zlevněných na trhu úspěšných aut najdete v naší fotogalerii:

Nová zlevněná auta - duben 2024

Nyní ale představíme některé nové zajímavé akční nabídky. Určitě nelze pominout například značku Tesla. V České republice nyní plošně zlevnila základní verzi svého menšího sedanu Tesla Model 3. Ta se díky slevě padesát tisíc korun dostala na historicky nejnižší úroveň. Auto lze tedy koupit již za 1 003 990 korun.

O stejnou částku je teď levnější i verze Long Range AWD, tedy s větším dojezdem a pohonem všech kol. U tohoto modelu se cenovka dostala na úroveň 1 203 990 korun. Ostatní typy svých aut (na rozdíl třeba od USA) zatím značka nezlevnila.

Tiguan a Passat levnější o sto tisíc

V kontrastu s výše uvedeným tvrzením – totiž, že se zlevňují hlavně takzvané výběhové modely – je krok tuzemského zastoupení Volkswagenu. Ten totiž oproti stavu na začátku roku, kdy začal přijímat objednávky na nové generace typů Passat a Tiguan, snížil základní cenovku o rovných sto tisíc korun.

Tiguan tak je k mání od 799 900 korun a Passat od 899 900 korun. Akční verze Limited se pak vztahuje i na další typy vozů této největší evropské automobilky. Například při pořizování velkého SUV Tourareg lze získat až dvousettisícovou úsporu.

Za zajímavé ceny lze teď pořídit také SUV značky Renault. Ještě pár dní (do konce dubna), pokud samozřejmě tuzemské zastoupení tuto akci neprodlouží, probíhají SUV dny Renault. Ty se týkají typů Captur, Arkana, Austral a Espace. Obvyklá sleva na skladová auta je kolem 90 000 korun, ale třeba plně hybridní Captur lze koupit i se slevou 115 000 korun.

Navíc Renault poskytuje velké slevy i na definitivně končící Mégane, který už byl teď k dostání jen ve verzi kombi.

Oslava stoletého výročí 

Značka MG, která sice už svá auta vyrábí v Číně, ale pořád ctí svůj britský původ, nyní v rámci oslav stého výročí založení nabízí speciální slevu na model ZS. V rámci Edice 100 jsou vyšší výbavové stupně zlevněné o 50 000 korun, ale levnější jsou i ty obyčejnější. V tomto případě se cenovka snižovala o 45 000 korun. Nejlevnější MG ZS tak koupíte již za 399 900 korun.

Zvýhodnění pro úplně všechny své modely (ať už jde o končící verze nebo naopak ty zbrusu nové), připravilo tuzemské zastoupení Fordu. Například u Kugy ve verzi před faceliftem lze ušetřit u skladových exemplářů až 360 000 korun u nové varianty pak 230 000 korun. Focus se dostal se svojí cenovku u hatchbacku na solidních 513 900 korun, kombi je pak o třicet tisíc korun dražší.

U řady dalších automobilek pokračují slevové akce, o kterých jsem psal už dříve. Třeba u Suzuki se akce jmenuje Bonusovka. Opel pak má akční verze Hit, které se vztahují k menším SUV Mokka a Crossland. Hyundai zlevňuje nyní především elektromobily, Toyota zase hybridy…

Pominout nemůžu ani Škodu. V jejím případě se ovšem nejedná o klasickou změnu ceníků, ale zavedení výbavového stupně Drive pro Kamiq, Scalu a Karoq. Zákazník díky tomu získá lepší výbavu se slevou za jednotlivé prvky. Naopak Citroën ceny snižuje z gruntu a trvale.