VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Rodiče Natálky popisovali ohnivé peklo

Ostrava/FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Dramatický průběh mělo čtvrteční hlavní líčení s vítkovskými žháři Davidem Vaculíkem, Jaromírem Lukešem, Ivo Műllerem a Václavem Cojocaru, kteří se zodpovídají z útoku na dům romské rodiny z Vítkova na Opavsku. Při něm byla v dubnu loňského roku vážně popálena tehdy dvouletá Natálka.

20.5.2010
SDÍLEJ:

Proces s vítkovskými žháři ve čtvrtek u Krajského soudu v Ostravě pokračoval i výslechem rodičů popálené Natálky.Foto: DENÍK/Miroslav Kucej

Před soudem vypovídali její rodiče Anna Siváková a Pavel Kudrik. Senát se chystal vyslechnout i svědka – dobrovolného hasiče, který podle některých informací výraznou měrou přispěl k dopadení pachatelů.

Muž měl původně vypovídat již ve středu. Když se ale dozvěděl o zprávách v médiích, která jej označila za klíčového svědka, změnil názor. Požádal soud, aby se nemusel setkat s obžalovanými. Senát mu vyhověl s tím, že výslech překládá na čtvrtek.

Hasič ale ve čtvrtek nečekaně prohlásil, že nebude vypovídat. Nic na tom nezměnila ani skutečnost, že se všichni obžalovaní nacházeli v jiné místnosti propojené zvukem a obrazem. „Mám strach. Obávám se o život svůj a své rodiny,“ vysvětlit muž.

Institut odděleného výslechu pak soud uplatnil také u Anny Sivákové. Ani ona nechtěla svědčit v přítomnosti obžalovaných. Sivákovou do soudní síně doprovodil lékař – psychiatr, jenž usedl do lavice vedle zmocněnců poškozených. Po připomínkách jednoho z obhájců jej předseda senát poslal do sektoru vyhrazeného veřejnosti.

Dědeček: Jste mladí, chápu vás


„Tehdy večer jsme se dívali na televizi. Šla jsem spát kolem desáté. Televize hrála. Probudil mě šílený křik. Myslela jsem, že se mi to zdá. Všude kolem jsem viděla plameny. Hořela polovina místnosti,“ popsala chvíle hrůzy Siváková. Po prvotním úleku začala hledat Natálku. Vzápětí uviděla, jak ji v náruči drží druh a hasí ji dekou. Vzala jsem dceru a vyběhla ven,“ řekla Siváková.

Natálčin otec Pavel Kudrik před soudem uvedl, že ho vzbudily rána a teplo. „Nevím kolik bylo hodin. Nevěděl jsem, co se děje. Viděl jsem, jak Natálka hoří. Nejprve jsem hasil Natálku, pak ji vzala družka a já se staral o další tři dcery, aby se dostaly ven. Na Natálce ještě dýmilo oblečení, tak jsme ho z ní strhli a družka s ní běžela do nemocnice,“ dodal Kudrik, který sám, stejně jako jeho družka, utrpěl popáleniny, které si vyžádaly několikadenní hospitalizaci. Hůře však dopadla Natálka s popáleninami na osmdesáti procentech těla. Další děti vyvázly jen se šokem.

Před soudem vypovídali i Natálčiny prarodiče Vlasta a Václav Malí. Všichni obžalovaní se mohli k jednotlivým výpovědím vyjádřit nebo položit otázky. Vaculík s Lukešem to odmítli. Naopak Műller a Cojocaru tuto možnosti využili. Oba se všem za svůj čin omluvili. „Nikomu jsem nechtěl ublížit,“ řekl dědečkovi malé Natálky Cojocaru. „Jste mladí, já vás chápu, ale od koho jste pochytili to vypalování. To dělalo gestapo,“ odpověděl Malý. Cojocaru se omluvil i otci Natálky. „Chci se omluvit za to, co jsem vám způsobil," řekl Cojocaru Kudrikovi, který po chvilkovém přemýšlení reagoval slovy. „Až Natálka vyroste, ať jí to řeknou sami.“ Hlavní líčení v pátek pokračuje výslechem svědků.

Ke žhářskému zločinu došlo v noci na 19. dubna loňského roku. Do obydlí, v němž se nacházelo pět dospělých a čtyři děti, pravicoví radikálové vhodili tři zápalné lahve. Molotovovy koktejly drželi Vaculík, Műller a Cojocaru. Lukeš, označovaný jako hlavní organizátor, čekal v autě, kterým přijeli. Žalobkyně tvrdí, že žháři svůj čin naplánovali u příležitosti 120. výročí narození Adolfa Hitlera, které připadlo na 20. duben. To ale obžalovaní popřeli. Hrozí jim dvanáct až patnáct let vězení, případně i výjimečný až pětadvacetile­tý trest.

>> ON-LINE ZE SOUDNÍ SÍNĚ

13.23 Soud jednání přerušuje do páteční 9. hodiny.

13.22 Műller a Cojocaru se omluvili.„Chci se omluvit za to, co jsem vám způsobil,“ řekl Cojocaru.Kudrik reaguje:„Až Natálka vyroste, řekněte jí to sami.“

13.21 Vstávají všichni obžalovaní. Soud vyzval Kudrika, aby se na ně podíval a řekl, zda někoho předtím neviděl.Kudrik:„Ne.“Vaculík a Lukeš nemají dotazy na svědka.

13.17 Dotazy kladou zmocněnci. Kudrik odpovídá, že požár zcela změnil život celé rodiny.

13.12 Kudrik popisuje, jak se šířil požár.

13.06 Advokát Lukeše Pavel Pěnkava se ptá, jak je možné, že jen Natálka utrpěla tak závažné popáleniny, když hned vedle byly i další děti.Kudrik:„To nevím.“

13.02 Dochází ke slovní roztržce mezi Vaculíkovým obhájcem Petrem Kaustou a zmocněncem Markusem Papem ohledně toho, jak s případem souvisí Kudrikova trestní minulost. Kausta:„Hodně, je to o důvěryhodnosti.“

13.00 Obhájce:„Jste čtrnáctkrát trestán?“Kudrik:„Ano.“

12.52 První reakce, když jsem se probudil, bylo zachránit děti. Popadl jsem deku a začal hasit Natálku.

12.50 Sivák popisuje, kde spali jednotliví členové rodiny.

12.48Ptají se obhájci, dotazy směřují na vybavení pokoje a rozmístění jednotlivých věcí.

12.46Kudrik: „Konflikty se sousedy jsme neměl.“

12.45Kudrik na dotaz soudce odmítl, že by v domě byl sklad kradených věcí.

12.44 Kudrik popisuje své zranění a zhruba šestnáctidenní hospitalizaci.„Zranění je zhojeno, ale pořád na to musím myslet,“řekl.

12.41 Na Natálce ještě dýmilo oblečení, tak jsme ho z ní strhli a družka s ní běžela do nemocnice. Já se věnoval dalším dětem.

12.40„Byl tam zmatek. Venku jsem nikoho cizího nezahlédl.“

12.39 Kudrik: „Vzbudila mě rána a teplo. Nevím, kolik bylo hodin. Nevěděl jsem, co se děje. Hořelo. Viděl jsem, jak Natálka hoří. Nejprve jsem hasil Natálku, pak ji vzala družka a já se staral o další tři dcery, aby se dostaly ven.“

12.38 Kudrik vypovídá o požáru:„Do devíti večer všechny děti spaly. Moje družka šla potom taky spát. Já šel spát po desáté. U nás televize hraje pořád. Usnul jsem.“

12.35 Kudrik nejprve popisuje, ve které části domu s družkou a dětmi bydleli.„Ten domek byl starší, ale udržovaný,“ řekl.

12.34 Kudrik prochází kolem obžalovaných, do tváře jim nepohlédl.

12.33Soud jako svědka předvolává otce Natálky Pavla Kudrika.

12.32 Obhájci se radí se svými klienty.

12.31 Műller a Cojocaru se omluvili za to, co udělali.Siváková odchází. Ozbrojená vězeňská eskorta přivádí do soudní síně všechny čtyři obžalované.

12.30Vaculík a Lukeš z vedlejší místnosti uvádějí, že nemají dotazy.

12.27 Pape:„Jak se změnil váš život?“Siváková:„Náš život se podstatně změnil. Je hrozné, co se stalo.“

12.26 Siváková na dotaz zplnomocněnce poškozených Papeho uvádí, že dětem se věnuje psychiatr.

12.24 Z jednací síně odcházejí obyvatelé osady Bedřiška z Ostravy, kteří jednání po celý den sledovali.

12.18 Siváková k požáru:„Nevěděla jsem, co se stalo. Od mamky jsem až slyšela, že někdo hodil láhve.Matka mi také řekla, že někdo křičel: Cikáni shoříte.“

12.16 Advokát se ptá, proč v místnosti hrála televize, když všichni spali.Siváková:„Děti jsou na to zvyklé.“

12.15Ptá se obhájce Lukeše. Zajímá ho, zda závěsem zakrývali okna.Siváková:„Často ano, ale někdy ne.“

12.14 Obhájce se ptá Sivákové, zda jí někdo vyhrožoval či ji ovlivňoval.Siváková:„Ne.“

12.13 Siváková uvádí, že při požáru tekla voda velmi málo.

12.12Siváková znovu popisuje průběh požáru a to, jak Natálku vynesla ven.

12.09 Žalobkyně na Sivákovou nemá dotazy.Obhájce Vaculíka se ptá na to, zda toho dne před požárem tekla voda.Siváková: „Ano.“

12.08Siváková popisuje vybavení domu.

12.07Soudce ukazuje Sivákové fotografie z domu a žádá ji, aby uvedla, co všechno se uvnitř nacházelo.

12.05 Siváková vypověděla, že utrpěla popáleniny. Léčba již skončila. Nyní je v péči psychiatra.

12.02Siváková: „Nějakou dobu mi trvalo, než jsem ji našla. Slyšela jsem její křik.Druh Natálku hasil dekou. Vyběhla jsem s ní ven.“

12.01Siváková: „Hořela polovina místnosti. Vyskočila jsema začala hledat dceru - Natálku.“

12.00Siváková: „Probudil mě šílený křik. Myslela jsem, že se mi to zdá. Všude kolem sebe jsem viděla plameny.“

11.59Siváková:„Tehdy večer jsme se dívali na televizi. Šla jsem spát kolem desáté. Televize hrála.“

11.58 Siváková začíná popisovat osudný den.

11.55Siváková popisuje dům, ve kterém s rodinou žila.

11.53 Na dotaz soudce, zda bude vypovídat, Siváková uvádí:„Budu se snažit.“Siváková popisuje, že v domě ve Vítkově bydlela od roku 1983.

11.52 Obhájce Vaculíka protestuje proti tomu, aby seděl vedle zmocněnců. Soud lékaře posílá na místa vyhrazená veřejnosti.

11.51 Zmocněnec poškozených Pape přináší k Sivákové židli. Siváková zatím stojí.

11.50 Společně se Sivákovou přichází i její lékař– psychiatr.

11.49 Přichází Siváková. I její výslech probíhá odděleně. Obžalovaní zůstávají v místnosti, která je s jednací síní propojena zvukem a obrazem.

11.48 Soud jako svědka předvolává matku Natálky Annu Sivákovou.

11.47 Žalobkyně Brigita Bilíková zdůraznila, že dobrovolný hasič není klíčovým svědkem.Hasič:„Prostě jsem se tak rozhodl, když tak přečtětě mou výpověď, co je tam, je pravda.“Hasič vychází z jednací síně bočním východem.

11.46 Soudce:„Dejte se do pořádku a zvažte to ještě.“

11.45 Hasič:„V médiích se o mně objevily informace. Mám teď strach.“Soudce:„Vyhrožoval vám někdo, dostal jste výhrůžné dopisy?“Hasič:„Ne, ale mám strach.“

11.44 Hasič:„Po středě jsem se rozhodl, že nebudu vypovídat. Mám strach.“Soudce:„Strach není důvod.“Hasič:„Obávám se o život svůj a své rodiny.“

11.43 Soud jej nyní vyslechne odděleně od obžalovaných. Ti se nacházejí v jiné místnosti, která je s jednacím sálem propojena zvukem a obrazem.

11.42 Před soud bočním vchodem přistupuje důležitý svědek– dobrovolný hasič, který přispěl k odhalení žhářů. Původně měl vypovídat ve středu, na poslední chvíli však požádal soud, aby nemusel svědčit před obžalovanými.

11.37 Hlavní líčení po krátké přestávce pokračuje.

11.18 Soud vyhlásil krátkou přestávku.

11.15 Malý reaguje:„Jste mladí, já vás chápu, ale od koho jste pochytili to vypalování? To dělalo gestapo.“

11.14Cojocaru se také omlouvá.„Nikomu jsem nechtěl ublížit,“ říká.

11.13 Vaculík a Lukeš nemají na Malého dotazy. Műller se omlouvá za to, co udělal.

11.10 Malý:„Když přijdete o všechno…? Někdy se mi o tom zdá, mívám i zlost. Kdysi jsem opravoval různé věci. Ale teď se na to nedokážu soustředit. Když mi někdo něco přinese na opravu, tak mu řeknu, že už to nedělám.“

11.08 Ptá se zmocněnec poškozených Markus Pape, jak požár změnil Malému život.

11.03 Malý popisuje, jak k němu známí a kamarádi vozili různé staré věci, které nechávali i venku.

11.00 Obhájce se ptá Malého, zda měl informace o tom, že Kudrik (otec Natálky) měl na zahradě auta, která rozebíral. Malý odpověděl, že kdysi tam auta byla.

10.58 Obhájce se ptá, jak si vysvětlil, že požár v dceřině místnosti byl podstastně větší než tam, kde spal Malý s manželkou. Malý:„Měli tam sedačku a tak.“

10.57 Ptá se obhájce obžalovaného Lukeše. Zajímá se, kde jak v místnosti hořelo.Malý:„Ten žár asi vyrazil okna.“

10.56Obhájce čte zápis, podle něhož byl Malý trestán i po roce 1989, mimo jiné po roce 2000. Malý reaguje pokrčením rameny.Obhájce se ptá, zda někdo Malému vyhrožoval či jej vydíral. Malý: „Ne.“

10.55 Obhájce:„Je pravda, že jste byl podle rejstříku trestů dvanáctkrát trestán? Malý:„Ano, ale jak říkám, bylo to za Rusáků.“

10.54 Obhájce:„Byl jste někdy trestaný?“Malý:„Jen za komunistů.“

10.53 Obhájce Vaculíka se ptá Malého, zda měl někdy problémy s policií. Malý:„Ne.“

10.52 Malý se vrací k požáru:„Nebyl čas cokoliv vynášet.“

10.48 Malý znovu popisuje dům, ve kterém žili.

10.47 Dotazy kladou obhájci.

10.45 Dotazy klade žalobkyně. Ptá se, zda měli v domě hořlaviny, benzin a podobné látky.Malý:„Jen ředidla, nebylo to žádné velké množství.“

10.41 Malý: „Z pokoje od dcery šel štiplavý dým. Všichni vyběhli ven.“

10.40Malý: „Manželka vyběhla, pak jsem se to snažil hasit sám.“

10.39 Malý:„Hořelo na mně pyžamo.Voda slabě tekla, přitom když jsem přišel domů, tak tekla normálně. Než teď něco nateklo, trvalo to věčnost.“

10.38 Malý:„Probudila mě manželka, že hoří. Viděl jsem takové plameny. Vypadalo to, jako že jsou Vánoce. Zahlédl jsem plameny v oknech.Manželka na to házela vodu.“

10.36 Ten den jsem byl u svých rodičů. Kolem 19 hodin jsem přijel domů. Umyl jsem se, manželka mi udělala kávu a po osmé jsem si šel lehnout. Manželka se dívala na televizi.

10.34 Malý:„Okna od cesty jsme na noc zatemňovali. Měli jsme záclony a tmavěmodré závěsy.“

10.31 Malý popisuje dům, ve kterém rodina bydlela.

10.28 Cojocaru:„Také bych se chtěl omluvit. Kdybych si všiml sebemenšího pohybu v domě, neudělal bych to.“

Jako svědek je předvolán dědeček Natálky Václav Malý. Také on byl v domě, na který žháři zaútočili.

10.27 Vaculík a Lukeš nemají dotazy.Műller:„Chtěl bych se omluvit za to, co se stalo.“

10.26 Soudce vyzval Malou, aby si prohlédla obžalované.Malá říká, že nikoho z nich neviděla.

10.25 Malá:„Ty vzpomínky se jen tak nedají vymazat z hlavy.Můj manžel je z toho nešťastný.“

10.23 Dotazy kladě zmocněnec Markus Pape. Ptá se Malé, zda rozumí všem slovům, která u soudu zazaněla.Malá:„Ano, rozumím.Cítím se rozrušená, říká.“

10.04 Malá zopakovala, že světlo bylo vidět ve všech oknech.

10.03 Obhájce přečetl dřívější výpověď, podle které světlo z puštěné televize nemuselo být vidět v oknech z cesty. Malá totiž u soudu řekla, že v době útoku měla puštěnou televizi, jejíž odraz je vidět ven ze všech oken.Obhájce:„Proč jste na policii vypověděla něco jiného než teď?“

10.01 Malá odpovídá na dotazy, kde se kdo v osudnou noc nacházel.

10.00 Obhájce:„A za krádeže a úvěrový podvod?“Malá:„Ne.“Otázky pokládá obhájce Lukeše Pavel Pěnkava.

9.59 Obhájce:„Byla jste někdy soudně trestaná?Malá:„Ano, ale jen za maličkosti.“Obhájce se ptá:„Za svádění k pohlavnímu styku a krádeže?“Malá:„Ne.“

9.58 Obhájce se ptá na televize.Malá:„Měli jsmečtyři televize, tři nebočtyři pračky, domácí kino.“

9.57Obhájce se ptá na materiální škody.Malá:„Neměli jsme tam cenné věci.“

9.56 Malá popisuje, jak na Natálce hořely věci. Natálku přinesli dcera s manželem.

9.55 Malá:„Byl tam dým, volala jsem na manžela. Chtěla jsem natočit vodu, otočila jsem kohoutek a nic. Šla jsem do vedlejší místnosti a vnoučata vybíhala ke mně. Odvedla jsem je ven přes cestu. Pak jsem se vracela.“

9.53 Obhájce konstatuje, že se nedočkal odpovědi a pokládá Malé další dotaz, jak vše vnímala.

9.52 Advokát Vaculíka oponuje, že otázku položil on a ještě nedostal odpověď.

9.51 Člen senátu čte původní výpověď, v níž uváděla, že u auta někdo stál a křičel,ve čtvrtekale vypověděla, že auto jelo a z něj někdo křičel.Státní zástupkyně Bilíková chce položit otázku.

9.50 Malá zvyšuje hlas:„Copak na detailech záleží? Oni nám to zapálili!“ Také obhájce zvyšuje hlas:„Ano, na těch detailech záleží. A moc!“

9.49 Obhájce poukazuje na to, že při výpovědi Malá událost poslala trochu jinak.

9.48 Malá:„Oni křičeli, cikáni, shoříte, uhořte nebo něco takového. Podle hlasu byli mladší. Nebyli ode mne daleko, slyšela jsem to,“ reagovala Malá podrážděně na opakované dotazy obhájce.

9.47 Malá:„Ano, nikdy se nám nestalo, aby netekla, až po tom útoku.“ Obhájce:„Slyšela jste přesně, co někdo křičel, nebo jen křik?“

9.46 Dotaz obhájce:„Platili jste někomu někdy nájem?“Malá:„Ne.“ Další dotaz obhájce se týká toho, zda tekla voda před událostí.

9.45„Na katastrálním nám dali nějaké papíry,“ říká Malá.

9.44 Ptá se obhájce Vaculíka Petr Kausta. Zajímá se, jestli má doklad o tom, že její rodině dům přidělil tehdejší národní výbor.

9.38 Malá ve výpovědi uvedla, že když se dostala před dům a viděla ujíždějící auto, zaslechla, jak někdo volá:„Cikáni, shoříte!“

9.37 Malá k požáru uvedla:„Běžela jsem k dceři do pokoje, vnoučata mi bežela naproti, vyvedla jsme je ven.“

9.35 Svědkyně popisuje pokoj.

9.34 Obhájce Vaculíka žádá, aby Malá detailně popsala místnost, kde bydlela.

9.32 „Vedli jsme běžný život, často jsme byli venku. Ve Vítkově mám známé a rodinu. Znám lidi z Vítkova a oni znají mě. Chodím tam nakupovat. Nikdy jsem si nevšimla, že by někdo chodil kolem domku a pozoroval nás,“ řekla.

9.31Malá na dotaz předsedy senátu odpovídá, že den před útokem v domě tekla voda, když ale chtěli hasit, voda netekla (po útoku se objevily informace, že někdo úmyslně zastavil přívod vody).

9.20 Začalo jednání, vypovídá babička Natálky Vlasta Malá.

9.10 Vaculík si ve středustěžoval na bolesti prstu u nohou.Soudce na základě lékařského posudku rozhodl o zamítnutí Vaculíkovy žádosti.

9.09 Vězeňská eskorta přivedla do soudní síně obžalované.Předseda senátu zamítl žádost Vaculíka, aby nemusel být přítomen u čtvrtečního jednání.

9.03 Přišli rodiče Natálky Anna Siváková a Pavel Kudrik.

8.58 Zájem veřejnosti očtvrteční hlavní líčení je velký. Z 20 vyhrazených míst zůstávají volná pouze dvě.„Máme pouze dva poslední lístky,“uvedl příslušník justiční stráže.

8.50 Fotografové a televizní štáby čekají na příchod rodičů Natálky.

8.47 Do justičního paláce přišli také prarodiče Natálky Václav Malý a Vlasta Malá. Také oni byli v době útoku v domě.

8.44 Jako veřejnost se dostavili i obyvatelé osady Bedřiška z Ostravy, ve které před časem došlo také ke známému žhářskému útoku.„Jsme tu pouze jako veřejnost,“ řekli místní Romové.

8.42 Hlavního líčení, které má začít v 9 hodin,se zúčastní i starosta Vítkova Pavel Smolka.„Zajímá mě průběh jednání,“řekl.„S rodinou, která se stala obětí útoku, jsem do osobního kontaktu nepřicházel, nijak zvlášť jsem je neznal. Vím jen, že tam jednou policie řešila nějaký problém,“ dodal Smolka.
Všechny články k vítkovské kauze ČTĚTE ZDE!

Autor: Jaroslav Perdoch

20.5.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu24 200 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí/ho prodejny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:8.1.2018.A: 21.2.2018. , Místo výkonu práce Odry. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, 5 týdnů dovolené, benefitní cafeterie, příspěvek na důchodové připojištění, Multisport karta. Práce o víkendech., Výběrové řízení v pondělí 5.3.2018 na prodejně Odry, Nádražní č.p. 293/20. Uchazeči se budou hlásit v 9:00 hodin u vedoucího prodejny, případně tamtéž u regionálního managera paní Martiny Lochmanové, která provede pohovory.. Pracoviště: Penny market s.r.o. - prodejna odry, Nádražní, č.p. 293, 742 35 Odry. Informace: Dagmar Sládková, +420 727 876 058.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka73 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklidoví pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč, mzda max. 80 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 22.8.2017 a: 21.2.2018 Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Základní požadavky a povinnosti uchazeče: pracovat řádně podle svých sil, znalostí a schopností, dodržovat pracovní dobu / dobrou pracovní morálku, plnit pokyny nadřízených, spolupracovat s ostatními zaměstnanci, využívat pracovní dobu a výrobní prostředky k vykonávání svěřených prací, plnit kvalitně a včas pracovní úkoly, požadujeme výpis ze zdravotní dokumentace a výpis z rejstříku trestu., Náplň práce: provádění běžného úklidu - zametání a vytírání podlah, utírání prachu, větrání místností, čištění nábytku a zařízení, vynášení odpadků, provádění desinfekce, čištění koberců elektrickým vysavačem, běžný úklid a čištění sociálního zařízení (WC) a kuchyňských koutků., Pracovní doba (od - do): 15:00 - 19:00 hod. , Kontakt: Žaneta Janíčková, telefonicky na č.: 723 612 506, písemně na e-mail: prace@forcorp.cz. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. pracoviště suvorovova, šenov u nj, Suvorovova, č.p. 525, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Žaneta Janíčková, +420 723 612 506.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik17 200 Kč

Technici v ostatních průmyslových oborech Technici zakázkového oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17200 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 21.2.2018 Jsme česká firma zabývající se autoopravárenstvím nákladních a přípojných vozidel a autobusů, včetně souvisejících služeb., Hledáme technika zakázkového oddělení, který bude:, - zajišťovat komunikaci se zákazníkem,, - evidovat, vystavovat a zpracovávat veškerou administrativu ohledně poskytovaných služeb (faktury, zakázkové listy, náhradní díly apod.),, - komunikovat s ostatními pracovišti v rámci společnosti., Vhodný kandidát musí mít praxi v administrativě a účetnictví minimálně 1 rok, organizační a komunikační schopnosti, orientaci v účetnictví a pohledávkách. Uvítáme komunikativního kandidáta, zodpovědného a flexibilního., Pracoviště je Novém Jičíně, malý pracovní kolektiv, motivační finanční ohodnocení, vzdělávání, zaměstnanecké benefity., www.kar.cz, , Zaměstnanecké výhody: pracovní doba 37,5 hodin týdně, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, Multisport karta., Kontakt: písemně na email: personalista@kar.cz. Pracoviště: Kar-mobil s.r.o. - pracoviště nový jičín, Palackého, č.p. 1675, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Kontaktní e-mail, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč21 500 Kč

Svářeči Svářeč CO2. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: z: 30.5.2017,a:21.2.2018., Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu., , Inf.:osobní kontakt vždy ve středu v 9:00 hodin., Požadavky: platný průkaz CO2 ZK 135.1, čtení technických výkresů, praxe, Inf.:schůzka po předchozí tel. dohodě. Pracoviště: Baze alfa, s.r.o., 742 45 Fulnek 1. Informace: Miroslav Štrbák ml., +420 605 527 275.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Reprezentanti novojičínského plaveckého klubu předvedli znamenitý vstup do sezony.
3

Plavci Nového Jičína postoupili do republikového semifinále

Ve čtvrtek 22. února likvidovali hasiči požár nové chatky v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku.  Foto: HZS MSk
7

Nechat přímotop bez dozoru se chataři nevyplatilo

Infarktové drama! Hokejisté Studénky slaví postup po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Rozhodující třetí díl čtvrtfinálové série mezi Studénkou a Českým Těšínem nabídl na kopřivnickém zimním stadionu atraktivní podívanou, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Závěrečné derby si podmanila kopřivnická Tatra

Základní část druholigové skupiny Východ směřuje do finiše! Ve středečním kole bylo na programu závěrečné sedmé novojičínské derby, ve kterém Nový Jičín na vlastním ledě podlehl svému rivalovi z Kopřivnice 2:5.

Květa Jeriová-Pecková o Olympijském festivalu v Ostravě: Být malá, jsem nadšená

/ROZHOVOR/ Do areálu Olympijského festivalu v Ostravě ve středu zavítala trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích z let 1980 a 1984 Květoslava Jeriová-Pecková.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT