V říjnu loňského roku ve Frenštátu pod Radhoštěm přepadli devadesátiletou důchodkyni. Původně se chtěli zmocnit pouze kabelky, kterou držela v ruce. Jenže Slezák do ní strčil tak silně, až spadla na zem a zranila se. Poté s taškou utekli. Uvnitř našli peněženku s hotovostí ve výši pět set korun a osobní věci. Celková škoda dosáhla 920 korun. O lup se násilníci rozdělili.

Žena se léčila téměř osm týdnů. „Utrpěla zhmoždění levého předloktí, tržně zhmožděnou ránu prstu levé ruky, zhmoždění levé kyčle a zlomeninu horního a dolního raménka stydké kosti,“ uvedl státní zástupce.

Mladíci byli po dopadení obviněni z trestného činu loupeže. Vzhledem k tomu, že důchodkyni způsobili těžké zranění, hrozilo jim pět až dvanáct let vězení.

Zavadilík při policejním výslechu celý útok detailně popsal, před soudem ale svou výpověď odvolal. Během procesu pak obžalovaní svalovali vinu jeden na druhého.

Samotná oběť se kvůli špatnému zdravotnímu stavu hlavního líčení nezúčastnila a soud její výpověď pouze přečetl.

„Najednou jsem ležela na zemi, byla to strašná rána. Neměla jsem tašku a nevěděla, co se stalo,“ řekla již dříve přepadená žena.

Oba mladíci byli odsouzeni ke sedmi rokům ve věznici s ostrahou. Jak zdůraznil předseda senátu Igor Krajdl, Slezák by si jako přímý pachatel zasloužil přísnější trest než Zavadilík, který stál opodál. Zavadilíkovi však přitížila změna výpovědi a zejména bohatší trestní minulost. Již dříve byl totiž za vytrhávání kabelek odsouzen.

Rozsudek zatím není pravomocný. Slezák si stejně jako státní zástupce ponechal lhůt k vyjádření. Pouze Zavadilík verdikt přijal. Vzhledem k postoji žalobce však ani u něj rozhodnutí nenabylo právní moci.

Zavadilík se v závěru procesu postaral o nečekané zpestření. Krátce po vynesení rozsudku se obrátil na předsedu senátu se slovy: „Chci, abyste otevřel okno a do místnosti vstoupila spravedlnost.“

Deník o případu informoval v článku: Oloupili devadesátiletou ženu, teď jsou u soudu