S prvním opilcem se kopřivničtí strážníci setkali v supermarketu Tesco, kam hlídku přivolali pracovníci marketu poté, co si s agresivním zákazníkem zřejmě nevěděli rady. „Strážníci na místě nalezli zjevně opilého muže, který poničil zařízení prodejny. Navíc slovně i fyzicky napadal detektivy ostrahy prodejny,“ uvedl Dalibor Klement, zástupce velitele Městské policie Kopřivnice.

Alkoholem posilněný dvacetiletý muž ze Štramberku nepřestal ve svém řádění ani po příjezdu strážníků, takže jej hlídka policistů musela zklidnit pouty. „Protože si při své destrukční činnosti způsobil zranění, přivolala hlídka záchrannou službu,“ dodal Klement s tím, že po ošetření putoval násoska do rukou Policie ČR.

Na služebně Obvodního oddělení Policie České republiky skončil také další milovník alkoholu. Ten v povznesené náladě zamířil do restaurace As. „Hlídku do podniku přivolala obsluha s tím, že se host chová nevhodně k ní i ostatním hostům. Uráží je, chová se hlučně a vulgárně a také poničil zařízení restaurace,“ popsal Klement.

Rozdováděný padesátiletý chlapík ze Ženklavy se po příjezdu strážníků pustil i do nich. Na jejich žádost o prokázání totožnosti reagoval nejen slovní, ale i fyzickou odpovědí. „Strážníci jej velice rychle umravnili a v poutech převezli na služebnu Policie ČR,“ popsal další vývoj situace Klement.

Na obvodním oddělení si už policisté velmi rychle zjistili, co je dotyčný výtržník zač. Opilý hulvát poté putoval na protialkoholní záchytnou stanici a kromě placení způsobené škody jej čeká také předvolání na městský úřad k projednání svého chování.