Víkend 5. a 6. listopadu dal novojičínským policistům a strážníkům řádně zabrat. Kromě toho, že hledali pohřešovaného chlapce, museli zajišťovat pořádek ve městech a obcích na Novojičínsku. Ne vždy jim lidé práci usnadňovali.

Například v neděli v Novém Jičíně museli policisté, společně s městskými strážníky, zasáhnout v jednom z barů. Jedna z jeho návštěvnic upozornila dva opilé muže, že se chovají nevhodně. Místo toho, aby toho zanechali nebo se alespoň ztišili, začali jí oplácet urážkami. To však nevydržel její manžel, který se hulvátům postavil. Nejdříve se jen tak postrkovali, ale pak se jeden z povedené dvojice neovládl a udeřil obránce pěstí do obličeje. „Následovaly další údery a druhý z dvojice přistoupil k poškozenému, a několikrát jej kopal do různých částí těla,“ doplnil novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Muž naštěstí vyvázl jen s modřinou pod okem a lékařské vyšetření nežádal. Podle policistů ke škodě na majetku nedošlo, a to i přesto, že byli všichni zúčastnění pod vlivem alkoholu.

Starší agresor nadýchal 3,28 promile alkoholu, jeho povedený kolega pak 2,85, manžel vulgárně napadené ženy 1,53 promile. Policisté tento případ prošetřují jako přečin výtržnictví.

Další výtečník se pohyboval v neděli po Kopřivnici. Jeho procházku provázelo ničení všeho kolem. K tomuto účelu mu dobře posloužila dřevěná lať, vytržená ze zábradlí u prodejny oděvů na Štefánikově ulici. Nejprve rozbil skleněnou výplň výlohy prodejny, poté mu cestu zkřížila světelná reklama a ve vzteku zaútočil také na skleněnou drátěnou výplň vstupních dveří do herny. „Krátce po svém jednání byl zadržen přivolanou hlídkou strážníků Městské policie Kopřivnice. Výtržníka poté předali kopřivnickým policistům. Mladý muž, který nadýchal policistům přes dvě promile alkoholu, se po vystřízlivění bude zpovídat z přečinů poškození cizí věci a výtržnictví,“ dodal Tomšík. Sedmadvacetiletý mladík způsobil škodu přes 18 tisíc korun.

Alkohol hrál roli také na silnicích, například v Kateřinicích. Devětadvacetiletý muž jel od Kateřinic směrem na Hájov. Bohužel, přecenil své schopnosti a při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení a vyjel mimo silnici. Vozidlo poté narazilo do stromu a skončilo v silničním příkopu. Dechová zkouška ukázala, že řidič před jízdou požil, a to tak, že tester vyjevil hodnotu 1,10 promile. Také následná dechová zkouška vyšla stejně. Řidič alkohol nezapíral a s hodnotami souhlasil.

Podobně to vypadalo i ve Fulneku. Čtyřiapadesátiletý řidič couval ve Fulneku tak vehementně, až narazil do předního nárazníku u krajnice zaparkovaného osobního vozidla. Policistům nadýchal 1,42 promile. Naštěstí nikoho nezranil, pouze poškodil vozidlo. Škoda se vyšplhala k 10 tisícům korun. „Nyní oba hříšníci čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřel Tomšík.