Vše začalo obyčejnou silniční kontrolou po půl čtvrté odpoledne na Ruské ulici v Ostravě. „Řidič vozidla Fiat Croma, tmavé modrozelené barvy, na světelné a zvukové výstražné zařízení reagoval zvýšením rychlosti a snahou policistům ujet,“ sdělila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Řidič ujížděl Ruskou ulicí, pokračoval po částečně sjízdné vozovce a pak prudce odbočil doleva, pot doprava. Kličkovaná skončila za branou průmyslového objektu, kde muž za volantem fiatu zastavil a předstíral, že dál již nebude v jízdě pokračovat.

„Ve chvíli, kdy jeden z policistů tedy zamířil ke stojícímu vozidlu, řidič zareagoval náhlým couváním, aby mohl z místa ujet. Druhý policista ale mezitím služebním vozidlem zatarasil bránu průmyslového objektu a znemožnil mu tak průjezd,“ pokračovala Holčáková. Řidič fiatu se přesto snažil z objektu vyjet, avšak nezvládl řízení a naboural do policejního vozidla. Nato vyskočil z auta a dal se na útěk. Při tom ale upadl a policisté jej po chvilce zadrželi. „Policisté zjistili, že dvaatřicetiletý muž má vysloven zákaz řízení, vozidlo odcizil a je pod vlivem návykové látky,“ doplnila Holčáková a upřesnila, že auto zmizelo dva dny před honičkou z Fulneku. Zloděj navíc z auta odcizil autorádio Sony, opěrku, snímač dálkového ovládání uzamykání vozidla a další předměty.

Chlapík, který nesmí řídit do září 2012, skončil v policejní cele s obviněním z trestných činů neoprávněného užívání cizí věci, krádeže, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí. „Dále je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, potvrdí-li se přítomnost drogy v těle řidiče, zodpovídat se bude také za dopravní nehodu,“ zakončila výčet hříchů muže Holčáková. Policisté podali návrh na jeho vzetí do vazby.