Zaměstnanci Komerční banky, nacházející se v ulici Olomoucké v Opavě, na začátek dubna hned tak nezapomenou. Zažili totiž situaci, na kterou nebyl nikdo z nich připraven. Přepadení. Policisté po měsíci práce konečně znají totožnost muže, jenž na zaměstnance mířil pistolí.

Oním pachatelem je muž z Novojičínska. Ten opavskou pobočku banky „navštívil" v úterý 3. dubna, zhruba o půl desáté ráno. „Nijak výrazně maskovaný muž tehdy vešel do pobočky Komerční banky. Tou dobou byly v této instituci dvě zaměstnankyně. Lupič na ně namířil pistoli a varoval je před spuštěním alarmu. Poté vyděsil pokladní výhrůžkami a donutil ji vydat mu hotovost," popsal průběh loupeže Opavský deník.

Po lupiči se slehla zem

Pachatel, který po předání finanční hotovosti z místa rychlým krokem odešel, si podle informací zveřejněných policií na nijak závratný obnos svou „návštěvou" nepřišel. Řádově se mělo jednat jen o několik tisícovek. Po oznámení přepadení policie okamžitě vyhlásila pátrání a s podezřením, že se muž dál pohybuje po Opavě, nechala uzavřít všechny výpadovky z města. Přesto se po pachateli jako by slehla zem.

„Policisté územního odboru Opava začali ihned zjišťovat všechny dostupné informace. Disponovali i základním popisem muže, přičemž prověřovali zhruba desítku osob," uvedla Soňa Štětínská, krajská policejní mluvčí. „V rámci prověřování si vyžádali i záběry z kamer v bance a obrátili se na veřejnost se žádostí o pomoc," pokračovala mluvčí Štětínská s tím, že právě oslovení veřejnosti policii v hledání výrazně pomohlo.

Policistům zavolala jistá osoba a dala jim tip. Podle informací Deníku to byla zpráva, že onen muž pochází z Kopřivnice. „Kriminalisté vše řádně prověřili a pro podezřelého si do místa jeho bydliště přišli," potvrdila Soňa Štětínská a dodala: „Nyní je již možné konstatovat, že opavští policisté obvinili čtyřiatřicetiletého muže z Novojičínska ze zločinu loupeže a podali návrh na vzetí obviněného do vazby."

Čtyřiatřicetiletý muž není se zákonem „na štíru" poprvé. Podle informací policie byl za obdobnou trestnou činnost již jednou pravomocně odsouzen. Peníze, které v opavské bance uloupil, muž s největší pravděpodobností použil pro svou potřebu.