Naval prachy a nic seti nestane!!! But sticha!!! Takový vzkaz napsal dvaatřicetiletý muž barmance v jedné z kopřivnických heren. Žena zareagovala, až když uviděla v ruce útočníka teleskopický obušek.

K události došlo 18. ledna v ranních hodinách. Pachatel nejprve popíjel u baru a povídal si s obsluhou. Barmanku poté požádal o účtenku a propisku. „Když napsal svou výhružku na účtenku, propisku vrátil, chvíli počkal a pak to, co napsal, podal obsluhující,“ informoval o události novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že servírka nejprve nechápala, co to má znamenat. Vzkazu se zasmála a muže si nevšímala. Ten však myslel svou výhružku vážně a přešel k ní za bar. „Útočník několikrát opakoval, ať mu dá peníze, že se jí nic nestane,“ dodal Gřes. Muž se k ní pomalu přibližoval a ukazoval na obušek, schovaný pod oděvem. Žena při této důvodné obavě o své zdraví raději peníze vydala. Útočník si s sebou odnesl hotovost ve výši 6200 korun. Servírka na nic nečekala, a zavolala policii.

Útočník nebyl ženě neznámý

Pátrání po útočníkovi se rozjelo naplno. Věci výrazně pomohlo i to, že barmanka muže znala od vidění, protože do herny docházel častěji a tak jej mohla dobře popsat. Policisté také pracovali s kamerovým záznamem, který zachytil celý skutek. Dva dny po loupeži se podařilo útočníka dopadnout. „Když jsem se pachatele ptal při výslechu, jestli si obušek vzal kvůli loupeži, řekl, že ne, nosí jej při sobě běžně. Moje další otázka byla logická, proč? Odpověděl, že byl v minulosti několikrát napaden, takže ho má pro svou osobní ochranu,“ přiblížil vyšetřovatel Zdeněk Šíbl.

Nejprve loupit nechtěl

Podle výpovědi, muž neměl při příchodu k baru v úmyslu loupit, byl však údajně donucen svou finanční situací. „Zjistili jsme, že v minulosti podnikal v oboru zednictví, ale v poslední době se mu vůbec nedařilo,“ dodal Šíbl. Muž má za sebou majetkovou trestnou činnost. „V současné době je útočník vyšetřován na svobodě,“ uzavřel mluvčí Petr Gřes. Pachateli nyní hrozí za takto provedený čin loupeže trest odnětí svobody na dva až deset let.