K loupeži došlo v centru obce v pátek 7. ledna v době, kdy v podvečer probíhala v blízkém kostele bohoslužba. Právě toho využil neznámý pachatel či pachatelé. Když farář Adam Kasperek promlouval k věřícím, v útrobách jeho domova řádil lapka, pravděpodobně moc dobře obeznámený s místními poměry. To si ostatně myslí i starostka Hodslavic Pavla Adamcová, která Deníku sdělila: „Dostali se tam přední částí tak, že vylomili okno,“ řekla. Fara byla vykradena, již jednou před léty, několikrát zloděj „navštívil“ také zdejší prodejnu potravin.Tentokrát si pachatel odnesl hotovost v řádech desítek tisíc a elektroniku. „Policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes. Jeho kolega Zbyněk Tomšík včera sdělil, že kriminalisté na případu stále intenzivně pracují, ale z taktických důvodů nechce Policie ČR poskytovat bližší informace k probíhajícímu vyšetřování.

Fara byla vykradena v osudný pátek mezi půl šestou a sedmou hodinou večer a tento čin rozhořčil nejednoho obyvatele Hodslavic. „Je to hrůza, lidé už opravdu nemají úctu k ničemu. Doufám, že ho chytí,“ odsoudil vloupání místní senior. Možná v budoucnu odradí další výtečníky plánovaný kamerový systém. Farář s jeho realizací nezahálí. „Už tady byla firma, pak budu jednat odpoledne s paní starostkou. Kamerový systém fary by hlídal i prostory před Falconem (místní diskotéka – pozn. red.), dřevěný kostelík a parkoviště před kostelem,“ sdělil v pondělí Adam Kasperek, který se k samotné krádeži nechtěl více vyjadřovat, aby nenarušil policejní práci.

Obec nabídla faráři pomoc, především co se týče financí. Ostatně farář Kasperek se den po vloupání obrátil na úřad s tím, že zřejmě bude potřebovat bezúročnou půjčku. Pachatel ukradl peníze, určené mimo jiné na zaplacení výdajů za energie farního úřadu. Starostka přislíbila, že cela záležitost se projedná na blížící se schůzi rady, nicméně nakonec se Adam Kasperek domluvil na vyřešení svízelné situace se starostou Životic u Nového Jičína, kde má také farnost. „Radní jsou s tím seznámeni, takže nebude problém případnou finanční pomoc schválit,“ poznamenala starostka Adamcová.