"V pondělí kolem poledne přijali policisté obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí oznámení o vloupání do rekreační chaty v jedné z obcí na Frýdecko-Místecku. Po příjezdu na místo se policejní hlídka spojila s oznamovatelem, který jim ukázal kamerový záznam, na kterém zachytil podezřelého muže. Ten z okna chaty vyhazoval propanbutanovou láhev a plynový vařič a poté s věcmi odcházel pryč. Na místě bylo patrné, že se pachatel do chaty vloupal oknem, které bylo rozbité," uvádí zprávu mluvčí policie Kateřina Kozubová. 

Stavba silnice S1 v úseku Przybędza - Milówka.
VIDEO: Poláci prorazili nový tunel v Beskydech u hranic se Slovenskem

Policisté začali propátrávat okolí a podezřelého odpovídajícího popisu za pár minut nalezli nedaleko místa činu v neobydleném objektu. "Muž zde měl uprostřed místnosti postavený stan a vedle něj i odcizenou propanbutanovou láhev a vařič. Policisté čtyřiatřicetiletého podezřelého zadrželi a vzhledem k pozitivní dechové zkoušce na alkohol, která vykázala přes dvě promile, převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici," pokračuje mluvčí policie. 

Na jedné z nejrušnějších cest v kraji stojí už několik dní opuštěný Volkswagen, 23. 11. 2022.
FOTO: Opuštěné auto na dálnici z Frýdku-Místku do Ostravy budí rozruch

Případ pak policie řešila ve zkráceném přípravném řízení. Muži policisté sdělili podezření z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Dotyčný se ke skutku doznal. "Uvedl, že mu byla zima a měl hlad, proto se rozhodl k tomuto činu. Vzhledem k tomu, že již byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost a brány vězení opustil teprve letos v září, mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," doplnila mluvčí. 

K TÉMATU

V souvislosti s tímto policisté znovu připomínají veřejnosti, aby si na zimu řádně zabezpečila chaty a nenechávala zde cennější věci. Pokud je to možné, jezděte v zimě chatu nepravidelně zkontrolovat. Také buďte všímaví ke svému okolí, zejména k pohybu podezřelých osob v blízkosti chat.