K přepadení došlo v Bílovci 24. ledna krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Tehdy k jedné z přepážek přišel starší muž a bezeslov předložil obsluze papír, kde bylo napsáno: Přepadení mám bombu! Peníze! Nikomu se nic nestane rychle!

Zaměstnankyně pošty však celou situaci ustála se stoickým klidem. „Paní na list papíru pohlédla, vstala od stolu, vzala jej sebou a odešla za vedoucí úřadu,“ řekl Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí. Muž tak byl u okénka sám, nikdo se mu nevěnoval, jeho výzvě už vůbec ne, tak mlčky z pošty odešel. I přesto, že si neodnesl žádný finanční obnos, zaměstnanci o incidentu informovali policisty.

Ti se pustili do rozsáhlého pátrání a výslechu svědků. Na stopu je přivedli informace o popisu pachatele. „Necelý měsíc od tohoto přepadení policisté muže zadrželi,“ sdělil policejní mluvčí. Přepadení bílovecké pošty má na svědomí šedesátiletý bezdomovec, který se ke všemu přiznal. „Na svou obhajobu uvedl, že neví, co jej to napadlo. Prostě to zkusil. Když zjistil, že to, co požadoval, nevyjde, z pošty odešel,“ poznamenal Petr Gřes.

Policejní komisař již muži sdělil podezření ze spáchání zločinu loupeže a hrozí mu odnětí svobody na dva až deset let.

Na Novojičínsku se pošty nestávají příliš často terčem kriminálních živlů. Naposledy se staly dva případy krátce za sebou v létě 2009, kdy lupiči řádili v Mořkově a Bordovicích.

Ovšem zde byl scénář události naprosto odlišný. Pachatelé se do úřadu vloupali v noci a zaměřili se na kovové trezory. Ty přemístili do vedlejší místnosti, kde už měli připravenou svařovací soupravu a vypálili do trezoru díru. V obou případech po sobě zametali stopy postříkáním místa činu hasičskými přístroji. Jen v Bordovicích si přišli na 100 tisíc korun.