Dva muži v odpoledních hodinách zazvonili u bytu čtyřiaosmdesátileté ženy, které se nabídli, že jí za úplatu nabrousit kuchyňské nože. „Poté co je poškozená vpustila do bytu, jeden z pachatelů jí v nestřeženém okamžiku odcizil v ložnici uschovanou obálku s finanční hotovostí a vkladní knížku. Krádež peněž v hodnotě téměř pět desítek tisíc žena zjistila bezprostředně po jejich odchodu,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Policisté k popisu pachatelů zjistili, že se jednalo opět o dva muže tmavší pleti. První byl ve věku kolem 50 let, vysoký asi 160 centimetrů, podsadité postavy a měl vrásčitou tvář. Druhý z podvodníků byl ve věku okolo 30 let. Měl štíhlou postavu, vysoký byl 170 centimetrů a měl tmavé vlasy. K popisu oblečení pachatelů policisté mnoho nezjistili. „Oba pachatelé hovořili plynně česky a je pravděpodobné, že se jednalo o stejné pachatele z případu okradené seniorky, ke kterému došlo o dva dny dříve v Odrách. Policisté nyní případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachatelích usilovně pátrají,“ doplnil Tomšík.

Policisté se i v tomto případě obrací na občany či možné svědky, kteří by mohli jakoukoli informací přispět ke zjištění pachatelů těchto krádeží, aby se obrátili na kteroukoli policejní služebnu nebo přímo na linku tísňového volání 158.

Přečtěte si také: Ženu z Oder napálili v sobotu 8. srpna údajní brusiči nůžek