Rozruch u jednoho z panelových domů na sídlišti Sever v Kopřivnici způsobila ve středu 10. března přítomnost velkého množství mužů v uniformách policie i záchranky. V ranních hodinách zde totiž došlo k násilnému trestnému činu, po jehož skončení zůstal na místě ležet mrtvý muž, dlouholetý obyvatel domu. „Mohu potvrdit, že policie dostala oznámení o úmrtí, pravděpodobně zaviněném cizí osobou,“ sdělil k případu novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Podle informací Deníku pobodala v ranních hodinách v jednom z bytů, nacházejících se ve třetím podlaží osmipatrového domu, žena muže. Ten pak na následky zranění zemřel. Policisté a technici, kteří na případu od nahlášení intenzivně pracovali a shromaždovali podklady pro vyšetřování, se ale k okolnostem nechtěli nijak vyjadřovat: „Žádné informace vám zatím nemůžeme poskytnout,“ uvedl jeden z policistů hlídajících místo činu.

Ani nikdo ze sousedů, kteří se v danou dobu nacházeli doma, moc bližších informací nevěděl: „Vůbec nic nevím,“ řekla jedna z obyvatelek domu a pokračovala: „Ani jsem nic neslyšela. Jen jsem se dívala z okna, co se to děje, protože tady bylo mnoho policajtů. Ale nic bližšího nevím. Nikdo zatím nic neřekl, ani se nás, obyvatelů, na nic neptal. Jen sousedé říkali, že se něco stalo.“ Obdobně se vyjádřila i další z obyvatelek paneláku: „Nevím, co se stalo, jsem z toho celkem v šoku. Byli tady samí policajti, ale nic víc netuším.“

Problémy byly na denním pořádku

Událost je možná vyvrcholením toho, co se v domě v poslední době dělo. Podle jednoho z nájemníků byly problémy s mužem, který byl údajně pobodán, už pár měsíců téměř na denním pořádku. „Byl to jeden z prvních obyvatel domu, ale poslední dobou s ním byly potíže,“ nastínil nelehkou situaci v domě a pokračoval: „Několik měsíců neplatil nájem a navíc si do bytu zval různé lidi, se kterými pak dělali kravál a vyvolávali další problémy,“ zmínil se nájemník, jenž si nepřál uvedení jména.

Výjimkou, podle jeho slov, prý nebylo ani to, že se po nočních dýcháncích na zábradlí u bytu objevila krev. Tou, která obyvatele domu osudného rána pobodala, měla být údajně žena z již zmiňované party lidí, která se v bytě zdržovala.

Není tomu tak dávno, co Kopřivnicí otřásl podobný případ, při kterém došlo k pobodání a následnému úmrtí. V paměti občanů města je jistě ještě silvestrovská noci a incident, kdy mladá dívka bodla staršího muže. Ten, stejně jako muž v tomto případě, svým zraněním podlehl.

Policisté v době uzávěrky stále prošetřovali podrobnosti případu, protože teprve ty mohou určit, zda šlo o vraždu či zabití. „Čekáme na výsledky nařízené pitvy, podle toho se uvidí, co dál,“ sdělila krajská policejní mluvčí Darina Majková.

Policisté už vědí o případu více

Obětí fyzického napadení v Kopřivnici je dvaapadesátile­tý muž. Na místo události vyjela ve středu 10. března lékařská pomoc společně s policisty. „Lékař však poškozenému již nedokázal pomoci. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu „ublížení na zdraví“ s následkem smrti. Ještě dnes provedená soudní pitva prokázala na smrti muže účast jiné osoby. Přesnou příčinu smrti nám upřesní až její výsledek,“ doplnila Darina Majková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Moravskoslezské­ho kraje.

Motiv činu je policii zatím stále neznámý. „V současné době kriminalisté vyslýchají osoby, které by mohly významným podílem přispět k objasnění případu,“ uzavřela Majková. (vru)

Přečtěte si také:

Policisté vloni řešili dvaatřicet vražd

Policie potvrdila násilný čin

Policisté vyšetřují přepadení i útok nožem