„Při rutinní kontrole prodejního stánku celníci zjistili, že prodejce nabízí a prodává zboží v rozporu se zákonem o ochraně spotřebitele,“ informovala Pavla Zdobnická, tisková mluvčí Celního ředitelství Ostrava a doplnila, že při kontrole velkoskladu s obuví majitelky prodejního stánku byl odhalen i rafinovaný úkryt pro padělky tohoto zboží. „Jedna z místností byla důkladně zamaskována matrací a po odstranění této zábrany byla nalezena další část zboží,“ upřesnila tisková mluvčí.

Ve zmíněných skladovacích prostorech celníci našli celkem 6680 párů plastové obuvi a 4716 párů zateplené plastové obuvi značky CROCS. Obuv byla balena v papírových krabicích a taškách.

„Majitelka zboží nepředložila žádné nabývací doklady a příslušníkům provádějícím kontrolu sdělila, že zboží nakoupila na tržnici v Praze. Vzniklo důvodné podezření z porušení práv duševního vlastnictví a zboží bylo zajištěno a umístěno v celním skladu,“ dodala Zdobnická.

Zástupce majitele ochranné známky CROCS potvrdil, že zboží bez souhlasu majitele porušuje výlučná práva vlastníka ochranné známky a škoda, která by vznikla prodejem, byla vyčíslena na více než 11,093 milionu korun.