VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Celníci našli lastury, padělky zboží i shnilé ovoce

Ostrava, Mošnov– Padělky a nelegální zboží za bezmála čtyři miliony korun zajistili během prázdninových měsíců mošnovští celníci. Největším letošním hitem se staly silikonové náramky, které mají pozitivně působit na přirozené energetické pole člověka .

7.9.2011
SDÍLEJ:

Celníci zabavili také přes deset tisíc cigaret.Foto: Celní správa

V zavazadlech našli napodobeniny světových značek včetně mini PC, odhalili také závadné zásilky ovoce a masa, v jejich rukou skončily i letní suvenýry v podobě lastur či korálů, jejichž vývoz zakazuje mezinárodní úmluva.

Hit

Největším letošním hitem se však staly silikonové náramky. Celníci jich zabavili přes pět tisíc kusů v hodnotě 2,8 milionu korun. „Má se jednat o převratnou technologii využívající speciální hologramy, které mají pozitivně působit na přirozené energetické pole člověka a výrazně zlepšovat rovnováhu, sílu a pružnost,“ vysvětlila mluvčí Celního ředitelství Pavla Zdobnická.

Maso

Celníci měli co do činění i se závadnými potravinami. Při kontrole zavazadel z Mali, JAR nebo Číny pomocí rentgenu odhalili dva kilogramy hovězího masa a šedesát kilogramů exotického ovoce a zeleniny. Potraviny již byly v hnilobném stavu. „Tímto došlo k porušení vyhlášky o opatřeních proti zavlékání a rozšiřování škodlivých organismů. Zboží bylo úředně zlikvidováno a osoby jsme poučili o porušení vyhlášky,“ dodala Zdobnická.

Stejně jako během celého roku se přes mošnovské letiště snažili různí prodejci dostat padělky oblečení. „Nechyběly ani mobilní přístroje, set-top-boxy, paměťové karty GPS navigace a mini PC,“ řekl Zdobnická.

Suvenýry

Další kategorií zabavených předmětů představovaly prázdninové suvenýry.

„Návštěva exotických zemí láká k tomu, aby alespoň nějaký suvenýr navodil vzpomínku na dovolenou. Ne každý ovšem ví, že existuje Úmluva CITES, která řadí tyto suvenýry mezi chráněné a ohrožené druhy fauny a flóry, a tudíž je dovoz mušlí, korálů, vypreparovaných zvířat, hadů v láhvi nebo výrobků z ohrožených druhů zakázaný,“ řekla Zdobnická s tím, že v síti celníků uvízly desítky korálů, mušlí a lastur. Všechny exempláře byly zajištěny a předány České inspekci životního prostředí.

Cigarety

Celníci také kontrolovali, zda si cestující do České republiky nepřivážející nadlimitní množství alkoholu a cigaret. Zabavili přes deset tisíc cigaret, jedenadvacet kilogramů tabáků, sto doutníků a několik litrů alkoholu. Všechno zboží celníci zlikvidovali. Daňový únik by činil sedmdesát tisíc korun.

Autor: Jaroslav Perdoch

7.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení