Do akce se v závěrečné fázi kromě celníků zapojili také pracovníci České obchodní inspekce, České inspekce životního prostředí a Finančního úřadu Moravskoslezské­ho kraje.

Jejich pozornost se upřela na objekt bývalého JZD v okolí Fulneku, kde se nacházel stavební bazar.

„Celníci prověřili internetový inzerát, který nabízel k prodeji minerální olej k pohonu motorů," uvedla mluvčí moravskoslezských celníků Pavla Zdobnická.

Před samotnou razií pracovníci České obchodní inspekce provedli kontrolní nákup. „Byl jim nabízen minerální olej určený k míchání s motorovou naftou pro pohon motorů. V rámci kontrolního nákupu zakoupili dvacet litrů po patnácti korunách za litr. Prodávající sdělil, že se jedná pouze o vzorky, běžně se prodává množství dvě stě litrů oleje skladovaného v sudech. Při odběru více jak dvou tisíc litrů bude poskytnuta sleva," doplnila Zdobnická.

Vzápětí do hry vstoupili celníci. „Majitel se přiznal, že skutečně skladuje minerální oleje a vzápětí zpřístupnil všechny jeho pronajaté prostory. Minerální oleje byly ukryty na půdě nad prodejnou a také v její přilehlé místnosti," doplnila Zdobnická. Oleje se nacházely v plastových kontejnerech, plastových i kovových sudech, v kanystrech a barelech různého objemu. Celkem šlo o 10 940 litrů.

„Celníci minerální oleje deklarované jako odpadní motorové a hydraulické oleje zajistili. Zboží bylo umístěno ve skladových prostorách Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj," sdělila Zdobnická. Vyšetřování případu pokračuje.