Vtrhli do dvou provozoven v Kopřivnici a jedné v Ostravě. Obsluhy přinutily k vydání peněz. Podle informací Deníku si odnesli několik desítek tisíc korun. Celková částka by neměla překročit sto tisíc korun.

První loupež se odehrála minulou neděli v Kopřivnici. Úspěchem posilnění „čerti" se o dva dny později znovu vydali do Kopřivnice, kde v časných ranních hodinách vyděsili barmanku. Ta jim v obavách o svůj život odevzdala požadované peníze. V noci na středu se pachatelé přesunuli do Ostravy. Z lupu se ale dlouho netěšili. Tento týden je zatkla policie.

„Všechny tři jsme již zadrželi a umístili do policejních cel," řekl Deníku mluvčí novojičínských policistů Petr Gřes. U nejstaršího z mladíků, který měl již osmnáct let, je podán návrh na uvalení vazby. Je obviněn z trestného činu loupeže, za který mu hrozí až deset let vězení. Na jeho dva komplice, kteří ještě nejsou plnoletí, se vztahuje poloviční sazba. Peníze, které pachatelé získali, stačili utratit.

Vše nasvědčuje tomu, že se mladíci pod tíhou důkazů přiznali. „Při výslechu spolupracují," uvedl bez bližších podrobností mluvčí.

Žádná ze servírek naštěstí nebyla během přepadení zraněna. Psychické trauma je však může poznamenat na celý život.