„Při provádění kontroly ubytovaných cizinců přímo v objektu zůstal jeden policista venku kvůli případnému útěku osob. Za využití dalekohledu pro noční vidění zjistil pohyb na balkoně v prvním podlaží,“ uvedla Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství cizinecké policie Ostrava.

Policista spatřil, jak někdo vyšel dveřmi na balkon a přelezl zábradlí. Přesunul se tedy k objektu, a když dotyčný seskočil na zem přímo před něj, okamžitě mu nasadil pouta a odvedl do domu. Tam se nacházeli tři občané Vietnamu, kteří na území ČR pobývali legálně. Cizinec, který se ukrýval na balkoně, ke kontrole předložil pouze průkaz zdravotního pojištění Všeobecné zdravotní pojišťovny. Policisté ale později na obvodním oddělení zjistili, že podoba zadrženého cizince neodpovídá podobě osoby, které patřil průkaz o zdravotním pojištění. „Další lustrací v evidencích a porovnáváním fotografie policisté zjistili, že se jedná o cizince, který má zákaz vstupu do Polské republiky a na našem území pobývá neoprávněně,“ doplnila Vlčková a upřesnila, že dlouhodobý pobyt u nás Vietnamci skončil v roce 2009.

„Z těchto důvodů policisté s cizincem zahájili správní řízení o vyhoštění z území České republiky. Do doby realizace vyhoštění jej s největší pravděpodobnosti umístí do zařízení pro zajištění cizinců v Poštorné na Břeclavsku,“ uzavřela Daniela Vlčková.

Přečtěte si také:

V Bílovci vzplanula dvě osobní vozidla

Podvodníci nikdy nespí

Vybodovaly se stovky řidičů