Kontrolní akce se uskutečnila ve středu 16. prosince. „Kromě zjišťování oprávněnosti pobytu cizinců na našem území a kontroly, zda tito dodržují povinnosti stanovené zákonem, se policisté spolu s úředníky zaměřili na to, zda cizinci nevykonávají neoprávněnou výdělečnou činnost,“ uvedla Daniela Vlčková z Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Ostrava.

Při kontrole se jedna z pracujících cizinek ukryla, ale moc jí to nebylo platné. Pro cvičený a citlivý čich psa Dastyho nebyl problém, aby šedesátiletou ženu, schovanou za řadou regálů, našel.

Důvod, proč se žena pokoušela ukrýt, byl během chvíle jasný. „Žena neměla povolení pro práci u nás a rovněž neměla patřičné vízum pro pobyt na našem území. Platnost turistického víza, na které do České republiky loni přicestovala, už před rokem uplynula,“ vysvětlila Vlčková.

Policisté na místě zajistili ještě jednatřicetiletou ženu a o rok mladšího muže. Ti sice měli platná víza pro pobyt na našem území, ale rovněž pracovali bez příslušného povolení k zaměstnání. „Policisté oběma udělili správní vyhoštění na tři roky. Poté, co jim sdělili, že z České republiky musejí vycestovat do patnácti dnů, oba cizince propustili. Starší ženě policisté vydali rozhodnutí o vyhoštění na dva roky. „Do doby, než bude na základě mezinárodní smlouvy předána zpět na Ukrajinu, bude umístěna do zařízení pro zajištění cizinců v Poštorné,“ uzavřela Daniela Vlčková.