Každoroční taneční akce na začátku léta však proběhla bez větších problémů. Bezpečnostní opatření bylo zaměřeno na ochranu veřejného pořádku a na průjezdnost Novým Jičínem, zejména ve směru na Čerťák.

„Rovněž se policisté zaměřili na dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu, veřejný pořádek a ochranu majetku osob. Vše v souvislosti s konáním akce typu technoparty na pozemcích v okolí vodní nádrže Čerťák v Novém Jičíně,“ informoval okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Strážci zákona od pátečního odpoledne do nedělní dvaadvacáté hodiny zkontrolovali 338 vozidel a 191 osob. Výsledkem bylo přes čtyřicet přestupků a pokuty za bezmála pětadvacet tisíc korun. Nejčastěji šlo o jízdu pod vlivem alkoholu, čtyři lidé usedli za volant pod vlivem omamných látek.

Zaznamenány byly také dva trestné činy, a to ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Technoparty proběhla bez narušení veřejného pořádku a bez narušení nočního klidu,“ rozvedl Tomšík a závěrem dodal: „Na místě bylo taktéž provedeno měření hluku pracovníky Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje za asistence novojičínské policie s negativním výsledkem.“