Policejní akce nazvaná Ostrava-Jih, na které se podílely pohotovostní pořádkový odbor, dopravní inspektorát a obvodní oddělení Ostrava-Hrabůvka a Ostrava-Zábřeh, se uskutečnila v noci na sobotu 10. května. „Do akce vyrazilo kolem šesti desítek policistů, kteří se zaměřili na požívání alkoholických nápojů řidičů před jízdou, a rovněž na pátrání po hledaných a pohřešovaných lidech. Při akci byla nasazena i speciální světelná technika pro odklon kontrolovaných vozidel,“ uvedl Milan Klézl z ostravského policejního ředitelství.

Vše probíhalo podle očekávání až do chvíle, kdy policista v Ostravě-Hrabůvce dal pokyn k zastavení na vymezeném místě řidiči vozidla Škoda Felicia. „Řidič motorového vozidla policistům na znamení nezastavil a ujížděl z Ostravy-Hrabůvky směrem na Příbor,“ pokračoval Klézl. Policisté se vydali do pronásledování auta, projeli Příborem, honička pak pokračovala přes Kopřivnici do Štramberku a posléze si to ujíždějící řidič namířil do Ženklavy. „V obci Ženklava řidič s vozidlem dojel až k místní vápence, kde prorazil osvětlenou staženou závoru. V areálu vápenky vozidlo zastavilo a z něj vyběhly dvě osoby,“ doplnil Klézl.

Prchajícího jednatřicetiletého muže z Moravské Ostravy a jeho spolujezdkyni po chvilce zadrželi policisté z pohotovostního pořádkového odboru ostravské policie. Na místě zjistili, že muž, který seděl za volantem nevlastní řidičské oprávnění a navíc mu Okresní soud v Ostravě uložil zákaz řízení všech motorových vozidel až do července 2009.

Alkohol v dechu řidiče policisté nezjistili, zato v autě našli injekční stříkačky, z čehož usoudili, že mají před sebou pravděpodobně uživatele pervitinu. Případ si převzali kopřivničtí policisté. Ti již obvinili muže ze spáchání trestných činů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a maření výkonu úředního rozhodnutí.