Klidnou májovou noc na sobotu 10. května ukončila v Sedlnici a v okolních obcích posádka Škody Octavia se zatemněnými skly, kterou se snažila zkontrolovat před druhou hodinou ranní dopravní hlídka. „S ohledem na skutečnost, že se jedná o typ vozidla, který je stále v kurzu zlodějů, jej chtěli zastavit. Řidič však na výzvy nereagoval, sešlápl plyn a policistům ujížděl," popsal začátek dramatické události okresní policejní mluvčí Petr Gřes.

Řidič ujížděl do Skotnice, dále na Prchalov, až do Libhoště a pak zpět, což nezůstalo bez povšimnutí obyvatel bydlících podél inkriminovaných cest. „Vzbudily nás v noci policejní houkačky a nikdo netušil, co se děje. Co vím, tak zvuk zaslechlo více lidí v obci," řekl Deníku jeden z občanů Prchalova. Honička nakonec vedla zpět do Sedlnice, kde Octavia skončila v příkopu.

„I přesto se řidič stále snažil ujet. Policisté jej však za použití donucovacích prostředků zadrželi. Uvnitř vozidla se nacházely další osoby, včetně mladé dívky. Všichni skončili v režimu zajištění na policejní služebně," pokračuje dále Petr Gřes s tím, že dvaadvacetiletý řidič ze Štramberku se snažil opustit místo řidiče a přelézal na místo spolujezdce, ale platné mu to bylo jak mrtvému zimník.

Jak vyšlo krátce nato najevo, pod vlivem drog byly všechny tři osoby ve věku 17 až 22 let. Co se týče škodovky, ta byla odhlášena z provozu a „espézetky" patřily dokonce jinému vozidlu. A aby toho nebylo málo, řidič ne že za volantem neměl co dělat pod vlivem omamných látek, ale na tři roky měl soudem zakázané řízení. Policisté navíc našli několik sáčků s drogami v samotném automobilu. „Řidiči i posádce vozidla bylo úplně jedno, co se může stát. Pod vlivem drog ohrožovali jak sebe, tak i ostatní účastníky silničního provozu," poznamenal mluvčí.

Také druhý muž, který se vydal o víkendu na cesty , neměl na místě řidiče co dělat. I on byl pod vlivem drog, a měl navíc zákaz řízení. „Ve vozidle Volkswagen Golf projížděl řidič (44) v noční době okresem Nový Jičín. Se zákazem řízení a pozitivním testem na drogy, provedeným policisty, se opětovně dopustil maření výkonu úředního rozhodnutí. Na základě svého jednání byl policisty zadržen," uvedl Petr Gřes.