Dva drzí muži se nedávno vypravili do jedné z novojičínských restaurací. Nešli si tam dát něco dobrého k snědku, dokonce ani nechtěli uhasit svou žízeň. Vydali se totiž loupit. V areálu restaurace však, i přes svou bohatou zlodějskou minulost a spoustu předchozích zkušeností, zanechali hned několik stop. Ty pak policistům značně pomohly v následném pátrání. Oba se nakonec pod tíhou důkazů ke svým činům doznali.

Dva muži ve věku 22 a 24 let se do zmíněné restaurace vloupali 3. července v noci. Vykutálení mladíci do provozovny vnikli násilím, celou ji prohledali, a když odcházeli, odnesli si odtud různé věci, včetně finanční hotovosti. Majiteli restaurace svým jednáním způsobili více než třicetitisícovou škodu.

Po jejich stopách se okamžitě vydali muži zákona. „Stejně jako na mnoha jiných případech, i na tomto policisté intenzivně pracovali. Po pár dnech, po porovnání zanechaných stop na místě činu a díky místní znalosti pachatelů, dopouštějících se trestné činnosti na území Novojičínska, si pro jednoho došli," popsal práci svých kolegů Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí.

Podezřelý dvaadvacetiletý nenechavec se pod tíhou důkazů ke krádeži doznal. Pro policisty nebyl žádným nováčkem. Již v minulosti byl pro jiné skutky pravomocně odsouzen, dotkla se ho také prezidentská amnestie na začátku letošního roku. „V krátké minulosti se dopouštěl rozličné trestné činnosti. Mimo jiné je také podezřelý ze spáchání krádeže na spící seniorce v pečovatelském domě," připomněl další mladíkovy trestné činy Petr Gřes. Oba muži jsou nyní podezřelí ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci.

A co dvojici mužů prozradilo? Je to až k nevíře, ale otisk podrážky. Policejní mluvčí k tomu dodal: „I když se nezadrží zloděj přímo na místě vloupání, je otázkou času, kdy se jej policistům podaří vypátrat a zjistit. Důkladným ohledáním místa činu, zajištěním stop a informacemi získanými z okolí místa činu začíná spousta práce po samotné policisty." Zkušeným policistům na místě zanechané stopy značně usnadnily práci. Díky své znalosti novojičínského kriminálního prostředí vytipovali možné zloděje během několika týdnů.