Policisté pátrají po totožnosti dvou lupičů. Jeden z nich měl na sobě specifické oblečení.

Policisté pátrají po totožnosti dvou lupičů. Jeden z nich měl na sobě specifické oblečení.

V pondělí 31. prosince se krátce před druhou hodinou ranní dostali oknem do kanceláře, ze které se snažili kladivem i hrubou silou odcizit trezor. Jejich počínání však zaznamenaly bezpečnostní kamery. Ačkoliv se jim nepodařilo trezor rozbít ani odnést, majiteli benzinky způsobili škodu ve výši 100 tisíc korun.

Policisté po obou mužích intenzivně pátrají. První lupič, který si na pomoc přinesl dlouhé kladivo, měl na sobě černé oblečení a na hlavě kapuci. Měřil asi 170 centimetrů. „Druhý pachatel byl asi 190 centimetrů vysoký. Oblečen byl do tmavé bundy, která měla na zádech nápis UNCS PERFORMANCE EST. 1989. Na rukávě měl vlajky asi čtyř států. Na sobě měl kalhoty tmavé barvy s bílo-červenými pruhy a na hlavě fialovou kuklu, která mu zakrývala celou hlavu," popsal oba pachatele Petr Gřes, novojičínský policejní mluvčí.

Pokud by muže někdo poznal, měl by ihned kontaktovat policisty.

„Obracíme se na veřejnost se žádostí o ztotožnění osob, zejména podle oblečení, které měly na sobě v době jednání. Uvítáme však jakékoliv informace k případu, a to na lince 158, nebo na telefonním čísle 974 735 327," dodal na závěr Petr Gřes. (sim)