Zloděj si jako místo vhodné ke krádeži vybral trať vedoucí ze Sedlnice na Skotnici, konkrétně okolí výhybky kolejí mezi hlavní tratí a slepou kolejí do areálu společnosti Čepro. „Pachatel v několika místech, přeřezal a následně odcizil měděné svazky kabelů bez izolace, které byly přivařené ke kolejnicím. Kabely slouží jako propojení mezi kolejnicemi pro návěstidla. Odcizené měděné svazky kabelů bez izolace byly o průměru jeden a půl centimetru,“ informoval novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Kvůli poškození zařízení sepnulo červeného světlo na šesti návěstidlech od Skotnice až po Příbor. „Po dobu dvou hodin semafory signalizovaly, že na trati je vlak, ačkoliv zde nebyl a signalizační zařízení na železničních přejezdech muselo být z bezpečnostních důvodů řízeno ručně výpravčími Českých drah,“ pokračoval Tomšík a doplnil, že tak došlo k omezení provozu na železniční trati mezi stanicemi Sedlnice a Příbor. Odcizením kabelů vznikla škoda za předběžně deset tisíc korun.

Policisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a trestného činu ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení. V případě, že se policistům podaří dopadnout pachatele, za tyto trestné činy mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.