Dvaačtyřicetiletá žena z Kopřivnice doplatila na důvěřivost a snahu pomoci lékařce, která má ordinaci ve stejné budově. Okolo patnácté hodiny jí zazvonil telefon, ve kterém se podvodnice představila jako tato lékařka. „Neznámá pachatelka ji přes telefon požádala, aby převzala balík adresovaný do její ordinace. Z telefonátu vyplynulo, že jej doveze muž a tomu má poškozená doplatit dobírku ve výši dva tisíce šest set korun,“ uvedl okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Žena, vzhledem k dobrým vztahům s lékařkou, dobírku zaplatila a balík převzala.

Podvodnice si však balík vyzvednout nepřišla. Na druhý den ráno obdržela důvěřivá žena sms zprávu s omluvou. Lékařka tam popisuje, že si balík nemohla vyzvednout, protože byla hospitalizována po nehodě v Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně. „Krátce po poledni přišla další sms, ve které ženu žádala o pomoc při vyplacení zálohy ve výši pěti tisíc korun pro její zdravotní sestřičku, a tuto by si vyzvedla její zaměstnankyně kolem čtrnácté hodiny,“ doplnil mluvčí. Důvěřivost tak stála ženu sedm tisíc šest set korun.

Další den již žena neztrácela čas a lékařku navštívila. Při setkání žena zjistila, že byla podvedena neznámými pachateli. Policisté celý případ šetří jako spáchání trestného činu podvod. „Důrazně tak varujeme občany před různými podvodníky a podomními prodejci. Občané tak mohou díky své důvěřivosti přijít i o nemalé finanční částky,“ upozornil Tomšík s tím, že pokud se u dveří objeví neznámá osoba s požadavkem o půjčení peněz, měli by si ji dotázaní obyvateleé nejdříve prověřit.