Podvodník majitelce bytu nejprve řekl, že potřebuje provést kontrolu elektrických rozvodů. „Do bytu však vešel bez brašny či nářadí. V bytě rozsvítil všechna světla a požádal důchodkyni, aby zapnula v kuchyni žehličku. Následně využil její chvilkové nepozornosti a zmocnil se její kabelky,“ přiblížil pachatelovo jednání novojičínský policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. V kabelce se nacházela peněženka s hotovostí a platební kartou a další věci.

Podvodník poté vyběhl z bytu ven a prázdnou kabelku zahodil do křoví, kde byla nalezena ještě téhož dne. „Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečiny krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ dodal Tomšík.

Okradená žena popsala „elektrikáře“ takto: Jednalo se o muže ve věku kolem 50 let, výšky 165 centimetrů, štíhlé postavy, vlasy krátké, rovné, hnědé, měl takzvané strniště. Zvláštním znakem byl hubený propadlý obličej, pravděpodobně mu scházely některé zuby. Oblečený byl v ošuntělém oděvu, nejednalo se však o montérky. Muž mluvil plynule česky, bez přízvuku.

Jakékoli informace k pachateli mohou obyvatelé předat na každé policejní služebně, dále na lince 158 nebo zatelefonovat přímo kopřivnickým policistům na číslo 974 735 731.