Dotyčného řidiče chtěla policejní hlídka z Příbora zkontrolovat v pondělí zhruba dvacet minut před 14. hodinou na silnici v Mošnově.

Ilustrační foto.
Koronavirové obžaloby u soudu. V Ostravě řeší i krádež holicího strojku

"Řidič motorového vozidla tovární značky VW Golf však na dávaná znamení z policejního vozu (za pomocí výstražného světelného a zvukového zařízení majáku a nápisu STOP) k zastavení nereagoval, výzvy policistů neuposlechl a ze směru své původní jízdy odbočil na obec Petřvald, část Dvorek," popsal mluvčí policie René Černohorský.

NEPOMOHL ÚTĚK ANI ÚKRYT VE KŘOVÍ 

Po ujetí přibližně 700 metrů při průjezdu pravotočivé zatáčky výše uvedený vůz narazil do oplocení jednoho z rodinných domů v obci Petřvald. V tu chvíli řidič i jeho spolujezdkyně vystartovali z auta a dali se na útěk do přilehlého lesního porostu.

Cyklista.
Přibývá cyklistů i jejich nehod. Proč a jak lidé na kole bourají?

"Na místo se kromě zakročujících policistů dostavily i další přivolané policejní hlídky a také novojičínský policejní psovod se služebním psem. I když se obě osoby neustále ukrývaly v lesním porostu, poté v křoví u řeky a neustále se snažily policistům utéci ve směru na obec Petřvaldík, přesto byly po chvíli zadrženy a převezeny na policejní služebnu k nutným procesním úkonům. V řidiči automobilu byl následně zjištěn 46letý muž z Nového Jičína a v jeho spolujezdkyni 29letá žena z Nového Jičína," popsal dále mluvčí.

Ke zranění žádné ze zúčastněných osob naštěstí nedošlo. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši několika tisíc korun.

PROPADLÁ TECHNICKÁ A ZÁKAZ ŘÍZENÍ

Řidič se následně odmítl podrobit orientační dechové zkoušce, testu na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči).

Ilustrační foto.
Pondělní tragédie v Havířově. Při požáru bytu uhořely dvě děti

"Prohlídkou osobního automobilu tovární značky VW Golf bylo zjištěno, že má propadlou technickou kontrolu a emise z listopadu loňského roku a dále bylo lustracemi v dostupných evidencích prokázáno, že 46letý muž má v současné době vysloven status neřidiče, poněvadž mu bylo rozhodnutím Městského úřadu v Kopřivnici a rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně zakázáno řízení všech motorových vozidel až do října roku 2021," doplnil Černohorský s tím, že policisty již byly zahájeny úkony trestního řízení ve věci přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.