Zmíněná dvojice, jak praví pořekadlo, okamžitě využila příležitosti, která dělá zloděje. Bylo kolem deváté hodiny dopolední, když majitel vozidla Chevrolet Spark, odstavil na chvilku své auto u provozovny MH v Loučce, místní části Nového Jičína a na chvilku si odskočil. Neobtěžoval se ani vypnout motor. A to se mu stalo osudným. „Vozidla se zmocnil pachatel, který s ním odjel. Majitel měl uvnitř zimní bundu, mobilní telefon Nokia a doklady,“ uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík.

Mladší z dvojice se s autem, jehož cenu majitel vyčíslil na 154 tisíc korun, vydal na Starý Jičín a odtud po hlavním tahu, silnici I/48 na Příbor a posléze pokračovali na Mošnov. „Tam přibral do vozidla dalšího muže. Tomu sdělil, že vozidlo odcizili, a chtěl po něm, aby sehnal na auto kupce,“ doplnil Tomšík

Dvojice jezdila po Studénce, Ostravě, auto se jí ale nepodařilo prodat. V té době již o pohybu auta měla informace policie, a ve chvíli, kdy se zloději opět nacházeli v Mošnově, policisté vyjeli za nimi. Začala automobilová honička ve směru na Skotnici, Příbor, Hukvaldy a pak na Tichou. Krátce před Tichou auto vjelo do pole, kde se jeden ze zlodějů pokusil utéct. „Jednoho z mužů zadrželi novojičínští kriminalisté, druhého policisté z dopravního inspektorátu,“ sdělil Tomšík.

Auto dostal majitel zpátky. Ještě ten den policisté obvinili oba muže z krádeže, jednoho z nich navíc z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť řídil, přestože nesměl. Policisté se nyní zajímají i o další trestnou činnost obou mužů.