Policejní mluvčí René Černohorský k případu dále sdělil, že zakročující policisté na místě zjistili totožnost dvou mužů, a to ve věku 34 let z Ostravy a 36 let z Novojičínska.

„Muži uvedli, že automobil je majetkem bývalé přítelkyně jednoho z nich. Po zjištění těchto skutečností policisté odejeli, jenže po chvíli byli na místo přivoláni znovu, poněvadž oba muži měli na fasádu motorestu házet kameny a slovně napadat a vyhrožovat fyzickou likvidací přítomným osobám,“ pokračoval René Černohorský.

Po opětovném příjezdu policistů, se na místě nacházel pouze mladší muž, jenž se i nadále choval velmi arogantně a agresivně. „Vzhledem k tomu, že byl v silně podnapilém stavu, policisté rozhodli o jeho zajištění a dodání na protialkoholní záchytnou stanici ve Frýdku-Místku k vystřízlivění,“ doplnil policejní mluvčí s tím, že policisté dostali informaci, že druhý z mužů, rovněž v silně podnapilém stavu, odjel z místa automobilem Daewoo Lanos ve směru k obci Olbramice.

Proto přivolali službu konající hlídku z obvodního oddělení v Bílovci. Ta u jednoho z rodinných domů v Olbramicích nalezla odstavený předmětný automobil, a v něm na místě řidiče sedícího šestatřicetiletého muže.

„Při kontrole muž nechtěl s policisty spolupracovat, k řízení automobilu se nedoznal, odmítal orientační dechovou zkoušku, test na možnou přítomnost návykových látek v jeho těle i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu - krve nebo moči- a rovněž se choval vulgárně a arogantně vůči zakročujícím policistům. Z tohoto důvodu jej policejní hlídka zajistila a převezla do budovy bílovecké služebny k dalším procesním úkonům, po kterých byl propuštěn," dodal René Černohorský. Záležitostí se nadále zabývají studénečtí a bílovečtí policisté, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.