Bylo krátce po půl třetí ráno, když Němec přijal signál budovy Nová Vlčina na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ihned vyrazil na místo. Nejprve zkontroloval spodní stranu budovy, když chtěl pokračovat v kontrole, povšiml si tmavě červeného vozidla Škoda Favorit, v němž seděl řidič. „Přijel jsem k tomu autu a zablokoval ho tak, aby nemohlo vyjet. Potom jsem vystoupil a šel k řidiči, aby mi řekl, co tam dělá. On tvrdil, že přivezl do města přítelkyni a že se mu přehřívá auto. Bylo na něm vidět, že je nervózní,“ popisoval událost Němec.

Řidič mu na požádání předložil doklad totožnosti a dokonce mu svévolně ukázal zavazadlový prostor. V něm Němec spatřil páčidlo. Nato opětovně zkontroloval budovu a zjistil, že je otevřené třetí okno od vchodu do bývalého hotelu. Zvolal policii a v tom uslyšel ze zadní části budovy nějaký zvuk. Když doběhl na místo, viděl vyskakovat z okna nějakou osobu. Později zjistil, že již před ní vyskočil první pachatel vloupání, neboť po chvíli spatřil dvě osoby, jak se oklikou snaží dojít k favoritu.

„Když přišli, vyzval jsem je, aby mi oba ukázali dlaně a postavili se k vozidlu. Výzvy uposlechli, pak jsem je hlídal až do příjezdu policejní hlídky, která si věc převzala,“ pokračoval Němec, jenž po příjezdu policie obhlédl budovu a zjistil rozbité okno na toaletě a poškození zabezpečovacího zařízení.

Dva pachatelé, kteří vnikli do objektu, měli již několik zápisů v rejstříku trestů. „Jeden z nich byl vlastně v pátrání, kvůli tomu, že nenastoupil v termínu do výkonu trestu. Takže ten prakticky putoval krátce po zadržení do vězení,“ poznamenal Němec, jenž práci v bezpečnostní službě vykonává od roku 1994 a již deset má vlastní agenturu.