„K události došlo od 17:00 hodin dne 14. dubna do 9:40 hodin následujícího dne na ulici Osvobození číslo popisné 3. Pachatel do kójí vnikl po násilném překonání petlic s visacími zámky, kdy v jedné z kójí odcizil pánské jízdní kolo značky Head v hodnotě 12 tisíc korun,“ informovala Darina Knižtková, novojičínská policejní mluvčí.

V noci na pondělí to nebyl ve městě jediný případ vloupání s úmyslem ukrást kolo. „Ani ne o kilometr dál, a to na sídlišti Pod lesem, dosud neznámý pachatel za použití násilí v panelovém domě číslo 846/5 překonal dveře od kolárny, ze které následně odcizil pánské horské jízdní kolo značky Scott Aspect v hodnotě 18 tisíc korun,“ pokračuje mluvčí s tím, že v obou případech byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a v prvním případě také pro přečin porušování domovní svobody.

Zda má na svědomí oba případy vloupání stejný pachatel nyní kriminalisté vyšetřují. „Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k daným událostem mohli poskytnout jakékoliv informace, aby navštívili kteroukoliv z policejních služeben, nebo zavolali na telefonní číslo 974 735 741 či na bezplatnou linku 158,“ obrací se na veřejnost Darina Knižátková.