Devětadvacetiletý muž seděl na terénní motorce značky Honda CRF 450 a jel ve směru na obec Děrnou. Naprosto ignoroval světelné i zvukové znamení policejního majáku i rozsvícený červený nápis STOP na služebním automobilu hlídky.

„Neustále zvyšoval rychlost motocyklu a snažil se policistům ujet. Přibližně po dvou kilometrech pronásledování sjel v obci Děrná ze silnice přes polní cestu na přilehlou louku, kde vlivem podklouznutí zadního kola motorky upadl na zem. Následně byl ihned zadržen zakročujícími policisty,“ sdělil policejní mluvčí René Černohorský. Jeho kolegové následně zjistili, že se jedná o muže (29) z Kopřivnice a důvodů k ujíždění měl několik. „Odborné měření dechovými zkouškami prokázalo u muže kladné výsledky s hodnotami okolo 0,2 promile alkoholu v dechu. Také následně provedený test za pomocí testeru DrugWipe 5S na možnou přítomnost omamných a psychotropních látek či jedů v jeho byl pozitivní na návykové látky, a to na amphetamin/methamphetamin,“ potvrdil mluvčí. Lékařské vyšetření v nejbližší bílovecké nemocnici motocyklista následně bezdůvodně odmítl.

Aby toho nebylo málo, lustracemi v dostupných evidencích policisté zjistili, že dotyčný má až do září 2020 zakázáno řídit všechna motorová vozidla. „Při osobní prohlídce policisté u muže nalezli i neoprávněně drženou plynovou pistoli se zásobníkem a se čtyřmi náboji,“ doplnil Černohorský další prohřešek zadrženého s tím, že případ je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení ve Fulneku v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

„Muž je minimálně důvodně podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a také z protiprávního přestupkového jednání,“ upřesnil policejní mluvčí na závěr. (edm)